meble z europalet

Oryginalne meble z europalet

Meble z naturalnego drewna to obecnie najlepsze rozwiązanie w walce z postępującą degradacją środowiska. Do ich produkcji wykorzystuje się naturalne drewno pochodzące najczęściej z recyklingu.

meble z europalet

Meble z europalet

W czasach obecnych, producenci ekologicznych mebli stawiają na recykling, czyli wykorzystanie drewnianych elementów z przedmiotów już zniszczonych przez „ząb czasu” lub już niepotrzebnych. Do takich artykułów należą między innymi drewniane palety.
Z europalet można zbudować wiele przydatnych i funkcjonalnych mebli jak stolik kawowy, fotele, meble ogrodowe bądź łóżko. Każdy z tych przedmiotów będzie cechować niebanalny design i pożądana funkcjonalność.

Stolik kawowy z europalet

Stół w każdym domu lub na werandzie czy w ogrodzie to rzecz niezbędna, dlatego wykorzystanie drewnianych europalet do stworzenia eleganckiego stolika kawowego to pomysł godny polecenia.

Skonstruowanie stolika kawowego z europalety nie wymaga specjalnych umiejętności, przykładowo – wystarczy nałożyć na siebie dwie palety, umocować je do siebie wkrętami, pomalować na żądany kolor oraz nakryć szklaną taflą. Wierzch stolika powinien być równy i gładki ze względu na ustawianie na nim naczyń.

Innym pomysłem jest wypełnienie przerw między deskami węższymi listwami, zeszlifowanie całej powierzchni i polakierowanie – tak oryginalny blat spodoba się każdemu użytkownikowi.

Łóżko z palet

Mocny, zdrowy i wygodny sen zapewni samodzielnie wykonane łóżko z palet, nakryte grubym materacem. Stworzenie oryginalnego łóżka z europalet nie wymaga ani czasu ani umiejętności – w zależności od wysokości i wielkości łóżka, układamy jedną lub dwie warstwy palet, mocujemy je razem, szlifujemy powierzchnię, ewentualnie malujemy lub lakierujemy i nakrywamy materacem. Dodatkowym atutem będzie zrobienie zagłówka z palet obitych miękką tkaniną. Zagłówek sprawdzi się w momencie chęci poczytania książki w łóżku bądź obejrzenia ciekawego filmu w telewizorze.

Wszystkie meble wykonane z palet charakteryzują się elegancją i wysoką trwałością na czynniki zewnętrzne.

Skomentuj