aranżacja boho ogrodu

Ogród w stylu boho – swoboda, kreatywność i natura

Ogród w stylu boho to nie tylko przestrzeń wypoczynkowa, ale przede wszystkim miejsce, które odzwierciedla ducha wolności, kreatywności i bliskości z naturą. Aranżacje ogrodu boho skupiają się na łączeniu różnorodnych elementów dekoracyjnych, etnicznych wzorów, naturalnych materiałów i bujnej roślinności, tworząc unikatowe i nieco artystyczne otoczenie. Oto jak możesz stworzyć własny, osobisty zakątek w stylu boho, który będzie idealnym miejscem na relaks i odprężenie.

Dekoracje ogrodu boho – jakie wybrać?

Relaks w ogrodzie w stylu boho z pewnością wynagrodzi trudy nie jednego dnia. Projektowanie ogrodów boho bywa nie lada wyzwaniem, jeśli zależy nam na niepowtarzalnym miejscu, które będzie niejako oazą spokoju i wyciszenia. Prace nad ogrodem inspirowanym stylem boho, warto zacząć od elementów, takich jak:

  • Bujna roślinność boho – podstawą ogrodu w stylu boho jest różnorodność roślin. Mieszaj i dopasowuj gatunki: od wysokich drzew, przez pnącza, aż po niskie kwiaty i sukulenty. Nie bój się eksperymentować z kolorami i fakturami. Ważne, aby przestrzeń wydawała się naturalna i nieco „dzika”.
  • Naturalne materiały boho – wykorzystaj naturalne materiał, a zarazem nieodzowne elementy stylu boho takie jak drewno, kamień, len czy bawełna. Koniecznie postaw także na meble ogrodowe boho, które możesz wykonać samodzielnie, np.tworząc meble z palet. Dobrze zaplanowane przestrzenie ogrodowe, a w szczególności ogrody boho, to także wiklinowe fotele, hamaki czy dywany zewnętrzne, które dodadzą aranżacji charakteru i ciepła.
  • Etniczne wzory i tekstylia – ogród boho nabierze wdzięku dzięki odpowiednim dodatkom. Doskonale sprawdza się kolorowe poduszki boho, doniczki boho, czy też dywany w etniczne wzory. Tekstylia te nie tylko dodają koloru, ale również tekstury, co jest istotne w bogatej estetyce boho i stanowi trafne wzbogacenie ogrodu boho.
  • Lampiony i światła – efektowny styl boho to także światła, które są kluczowym jego elementem. Użyj lampionów, girland świetlnych i świec, aby stworzyć magiczną atmosferę, szczególnie po zmroku.
  • Dekoracje DIYstyl boho kojarzy się także z celebracją indywidualności i kreatywności, więc wszelkie ręcznie robione dekoracje są mile widziane. Możesz wykorzystać stare przedmioty i nadać im nowe życie, tworząc unikalne elementy dekoracyjne.

Natura w ogrodzie boho

Kolorystyka boho jest w dużej mierze neutralna i bliska naturze. Popularne dekoracje boho warto jednak uprzedzić refleksją nad układem ogrodu. Ogrody boho często są podzielone na strefy, np. miejsce do wypoczynku, strefę na ognisko, kącik do medytacji. Każda strefa powinna sprzyjać relaksowi i odprężeniu. Ogród w stylu boho to idealne miejsce dla tych, którzy cenią sobie nieformalność i kreatywność. Nie ma tutaj sztywnych zasad – liczy się swoboda wyrazu i harmonia z naturą. Taki ogród stanie się oazą spokoju i relaksu, a jednocześnie estetycznym tłem dla spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Zapraszając naturę do swojego życia, zyskujesz nie tylko piękne otoczenie, ale także miejsce, które inspiruje i regeneruje.

Skomentuj