Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/platne/serwer280081/public_html/net-arena.pl/wp-content/themes/zivah/includes/layouts/blog/content.php on line 111

Zdrowie przede wszystkim

Problemy z kręgosłupem to przypadłość wielu osób, zwłaszcza tych, które większą część dnia spędzają w pozycji siedzącej. Niestety, nie sposób zrezygnować z pracy siedzącej, natomiast warto sprawdzić czy zakupiony przez nas materac do sypialni ma szansę być dobrym rozwiązaniem dla naszego kręgosłupa. Aby to jednak zrobić, ważne jest to, aby dowiedzieć się, jak wybrać najlepszy materac i poznać rodzaje materaców dostępnych na rynku.

Od czego zacząć szukanie?

Chcąc zachować zdrowy kręgosłup, warto zakupić materac ortopedyczny, który zapewnia odpowiednie wsparcie oraz jest wygodny. Idealne dopasowanie do ciała to gwarancja prawidłowego wspierania kręgosłupa, dlatego warto poszukać takiego materaca, który ma jak najwięcej pojedynczych punktów, które działają niezależnie. W roli takich materaców najlepiej sprawdzą się multipockety.

Ważne jest również to, aby wybrany przez nas materac miał siedem różnych stref twardości. Dzięki temu ciało układa się zdecydowanie lepiej, co z kolei ma wpływ na to, jak się czujemy i czy nasz kręgosłup jest zdrowy.

Materac idealny

Materac idealny

Waga ma znaczenie

I to niekoniecznie waga materaca. Niewiele osób wie, że materac do sypialni powinien być dopasowany do naszej wagi, dzięki czemu unikniemy wybrania za miękkiego bądź za twardego modelu. Warto również podkreślić, że to czy materac jest zbyt miękki bądź nazbyt twardy to subiektywne wrażenie, dlatego trudno jest jednoznacznie określić, jaka twardość materaca będzie najlepsza. Różne rodzaje materaców mają podane przedziały wagowe poszczególnych modeli, dlatego warto zapoznać się z dołączonym opisem i wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada.

Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem byłoby przeprowadzenie szybkiego testu, który polega na tym, aby sprawdzić czy dłoń wsunięta pod odcinek lędźwiowy osoby leżącej na materacu, napotyka opór czy też nie. Jeżeli opór jest lekki, mamy do czynienia z materacem idealnym. W innej sytuacji materac jest albo zbyt twardy, albo zbyt miękki i należy rozpocząć poszukiwania od nowa.

Zdrowy materac

Zdrowy materac

Idealna pozycja do snu

Za najlepszą pozycję dla osób, które chcą mieć zdrowy kręgosłup, uznaje się spanie na plecach z poduszką umieszczoną pod kolanami. Niestety, niewiele osób zasypia w takiej pozycji. Również śpiąc na boku warto wsunąć poduszeczkę między kolana, zwłaszcza jeżeli chodzi o kobiety w ciąży. Wiele osób zasypia również na brzuchu, wówczas warto podłożyć poduszkę pod biodra i dolną część brzucha.

Osoby, które cierpią na częste bóle kręgosłupa, powinny spróbować zasypiać w pozycji embrionalnej lub z nogami i głową nieco wyżej. Najogólniej rzecz ujmując jednak, spanie z delikatnie uniesionymi kolanami pomaga lekko zniwelować ból.

Skomentuj