metal przeciwdepresyjny

Lit – metal przeciwdepresyjny

Dzisiaj coraz bardziej otwarcie i bez ogródek mówimy o problemach i schorzeniach psychicznych, w tym również o depresji, która pojawia się coraz częściej wśród społeczeństwa i potrafi być bardzo niebezpieczna.


lit metal przeciwdepresyjny


Lit właściwości i skuteczność

Od wielu lat właśnie z tym problemem zmagają się naukowcy, badacze i lekarze, którzy szukają sposobów na walkę z nią i z jej skutkami. Jak wiadomo jest to temat rzeka, depresja leczenie jej to wiele różnych specyfików, które niestety nie zawsze są skuteczne. Już od dawna jako jeden ze środków na jej zwalczanie uważany jest lit – miękki, srebrnobiały metal, który łatwo wchodzi w połączenia z innymi jonami i potrafi być bardzo skuteczny. Jak udowodniono licznymi badania węglan litu jest bardzo skuteczny chociażby przy leczeniu depresji maniakalnej.


Lit w ziemi i w wodzie morskiej

Jeżeli chodzi o lit właściwości jego to przede wszystkim korzystny wpływ na zdrowie psychiczne, szybkie łagodzenie bólu, jest też skuteczny przy uszkodzeniach mózgu, jest w stanie spowolnić skutki Alzheimera, przeciwdziała udarom. Nie ma się więc co dziwić, że zapotrzebowanie na lit, występujący głównie w ziemi lub wodzie morskiej, jest coraz większe. Od wielu lat stosowany jest też u osób, które mają problemy z taką chorobą jak depresja leczenie nim wraca na łask i jest uznane przez wielu lekarzy zajmujących się tą tematyką. Naturalnie podawanie go i stosowanie w zbyt wysokich i częstych dawkach może sprawić, że będzie on toksyczny, dlatego też zapotrzebowanie na lit powinno być ściśle określone.

Skomentuj