Renowacja okien

Renowacja okien

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego tak jest że w okresie zimowym Wasz sąsiad wydaje o połowę mniej pieniędzy na ogrzanie domu, mimo to że jest dom jest większy od Waszego? Przyczyn może być wiele… od  tego że kupił wydajniejszy węgiel po bardzo dobrą izolację domu.

Przystąpmy do analizy domu w celu ustalenia co może być główną przyczyną większych kosztów ogrzewania. Zacznijmy od izolacji, powinna być wykonana z odpowiedniej grubości i jakości styropianu. Przejdźmy do instalacji, czy wydajność naszego pieca odpowiada metrażowi naszego domu? Czy rozkład grzejników w pomieszczeniach jest dobrze zaplanowany? Czy wszystkie grzejniki są odpowietrzone i czy do wszystkich dociera ciepło? Dość częstym powodem niedogrzania domu jest niedrożność w instalacji grzewczej.

prasoweteksty.pl

Przejdźmy do analizy przeciągów w domu, sprawdźmy izolację przy drzwiach, uszczelki nie powinny być popękane, nie powinno być szczelin w okolicy ram drzwiowych. Powinniśmy sprawdzić czy od piwnicy nie tworzą się przeciągi. Jeśli jesteśmy pewni że wyżej wymienione prawdopodobne przyczyny niedogrzania domu nie są powodem zimna w naszym domu sprawdźmy jeszcze okna, i ku naszemu zdziwieniu okazuje się że przydałaby się renowacja okien drewnianych lub wymiany ich na okna PCV. Sami raczej nie będziemy w stanie odrestaurować okien, powinniśmy poszukać firmy która zajmuje się renowacją okien.

Jeśli znaleziona przez nas firma stwierdzi że nie opłaca się naprawa założonych u nas okien, będziemy zmuszeni wstawić okna PCV, w końcu to oni są specjalistami od renowacji okien drewnianych.

Skomentuj