pokemon go

Pokemon GO – niebezpieczny trend

Wiele młodych osób ostatnimi czasy zaczęło grać w grę na telefony o nazwie Pokemon GO. Chyba każda osoba, nawet nie młoda słyszała o bajce o Pokemonach, gdzie oglądały ją miliony osób. Powrót do takich starych czasów dla niektórych osób był po prostu przymusem, a co za tym idzie gra Pokemon GO osiągnęła bardzo dużą liczbę graczy.

pokemon go

Ściągniecie aplikacji gry, a potem łapanie

Instalacji tej gry jest dość prosta i wystarczy wejść na sklep w swoim telefonie, a następnie kliknąć pobierz lub instaluj. Po tych czynnościach telefon wykona wszystkie potrzebne rzeczy w celu instalacji aplikacji, a następnie można zacząć grać. Pierwsze pytanie, jakie będzie trzeba sobie postawić brzmi „jak łapać pokemony”. Sprawa jest dość prosta, bo pojawiają się one na radarze i następnie należy udać się pod wskazany adres i spróbować złapać pokemona do tzw. PokeBall-a. Rozszerzona rzeczywistość, jaką tworzy ta gra posiada w sobie pewne niebezpieczeństwo, przed którym trzeba ostrzec użytkowników.

Niebezpieczne trendy związane z grą

Ściągniecie aplikacji gry, a także odpowiedź na pytanie „jak łapać pokemony” nie tworzy jeszcze nic złego. Jednak wiele osób zamiast skupiać się na pracy czy też szkole idzie łapać pokemony, bo chcą być najlepsi. Gra ta zabiera naprawdę dużo czasu, a chodzenie i patrzenie w telefon także nie przynosi wielu korzyści, bo niestety, ale można w taki sposób wpaść pod auto. Rozszerzona rzeczywistość, jaką daje ta gra niestety, ale tworzy szereg niebezpieczeństw, o których trzeba wiedzieć przed jej instalacją.

Skomentuj