Idealna sypialnia

W eleganckiej sypialni – elegancka pościel

Szukając pościeli najlepszej jakości należy się skupić przede wszystkim na rodzajach materiału. W sklepach dostępne są różne rodzaje pościeli do sypialni, jedne bardziej, inne mniej luksusowe. Ważną kwestią jest splot, który w przypadku bardzo ekskluzywnych pościeli ma wartość aż  1000 TC. Największą popularnością cieszy się pościel wykonana z bawełny egipskiej, kaszmiru, atłasu, jedwabiu oraz batyst. Każdy z nich charakteryzuje się innymi właściwościami, ale łączy je fakt, że są wyjątkowo miłe w dotyku i miękkie.

Idealny kolor do snu

Naukowcy twierdzą, że spanie w białej pościeli ma pozytywny wpływ na jakość naszego snu. Warto podkreślić, że biel jest kolorem bardzo uniwersalnym, który będzie doskonale pasował do pomieszczeń w stylu nowoczesnym, eleganckim, etnicznym czy loftowym. Ale na rynku dostępne są pościele w innych barwach, dlatego zdecydowanie się jaki kolor pościeli do sypialni będzie najlepszy często nie jest łatwe. Świetnie sprawdzi się pościel w kolorze czarnym lub szarym, przełamana zdecydowanym kolorem – czerwienią, turkusem bądź fuksją. Dodatkowo można użyć dekoracyjnego koca lub pledu, który świetnie podkreśli charakter wnętrza.

Czerwień w sypialni

Czerwień w sypialni

 

Sypialnia dla dwojga

Rola otoczenia w miłosnym związku jest niezwykle ważna, dlatego warto zwrócić uwagę na kolor pościeli. Elegancka pościel w sypialni kochanków nie powinna być biała ani czarna, zdecydowanie lepszym pomysłem będą różowe materiały, czerwone, zielone oraz żółte. Warto również postawić na pościel w kolorze błękitu, która będzie doskonałą propozycją dla nerwusów. Zgodnie z psychologią kolorów, błękit uspokaja, oddala zazdrość i relaksuje – trudno o lepszą propozycję dla par!

Sypialnia dla dwojga

Sypialnia dla dwojga

Skomentuj