Sypialnia jak z bajki
Sypialnia jak z bajki

Spełnienie marzeń każdej dziewczynki – sypialnia na poddaszu!

Własna sypialnia na poddaszu to marzenie każdej dziewczynki, małej i dużej. Chyba w każdej bajce księżniczka miała swój pokój na samym szczycie wieży, gdzie mogła pisać pamiętnik i marzyć o wielkiej miłości. W dorosłym życiu wiele z nas ma okazję na zrealizowanie tego marzenia z dzieciństwa i urządzenie pięknej sypialni rodem z bajek Disneya. Warto jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Jaka powinna być idealna sypialnia na poddaszu?

Zastanawiając się nad tym, jak urządzić sypialnię na poddaszu, warto wziąć pod uwagę jaką powierzchnię będziemy mogły zagospodarować. Warto pamiętać, że idealna sypialnia powinna być na tyle duża, aby zmieściło się tam łóżko, toaletka, stolik, szafa… Wszystko, czego może potrzebować księżniczka. Zdecydowanie najbardziej funkcjonalne będą sypialnie z dachem dwuspadowym, gdyż te pod dachem czterospadowym są zdecydowanie trudniejsze do zagospodarowania

Uroczy pokój na poddaszu

Uroczy pokój na poddaszu

Dobry plan to podstawa

Zanim zaczniemy rozglądać się za dodatkami i innymi drobiazgami, trzeba zastanowić się nad tym, jakie meble do sypialni na poddaszu będą najlepsze. Świetnym pomysłem na wykorzystanie przestrzeni pod skosami jest postawienie tam łóżka. Jeżeli dodatkowo nad naszą głową będziemy mieli okno dachowe, niesamowite wrażenia gwarantowane. Warto również zwrócić uwagę na miejsce, w którym postawimy swoją szafę. Chyba, że należymy do tych szczęściar, które są właścicielkami garderoby z prawdziwego zdarzenia.

Nowoczesne i stylowe poddasze

Nowoczesne i stylowe poddasze

Mądre doświetlanie – jakie powinno być?

Sypialnia jest specyficznym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu i wymaga również specyficznego doświetlania. Wszyscy wiemy, jak trudno rano jest się zwlec z łóżka, jeżeli jednak rano ”natrafiamy” na dużo światła, to jest to zadanie zdecydowanie łatwiejsze. W ciągu dnia jednak sypialnia nie powinna się zbytnio nagrzewać. Świetnym sposobem doświetlenia sypialni na poddaszu są okna połaciowe, gdyż wpadające przez nie światło ma lepsze właściwości pobudzające.

Skomentuj