laserowego usuwania przebarwień

Laserowe usuwanie przebarwień

Niedoskonałości skóry, spowodowane jej przebarwieniami, należą do tych, które bywają uciążliwe zwłaszcza dla pań, ponieważ dotykają one częściej kobiet niż mężczyzn. Wpływać na to może etiologia tego zjawiska, którego podłożem, obok nadmiernego opalania się, mogą być zmiany hormonalne lub stosowanie farmakologicznej antykoncepcji.

Przyczyny przebarwień skórnych

Przebarwienia skóry bywają często także efektem jej starzenia się lub wynikiem chorób np. nadnerczy. Na szczęście medycyna estetyczna doskonale radzi sobie z tym problemem. Skutecznym sposobem w zwalczaniu tego typu defektów skóry, jest laserowe usuwanie przebarwień. Redukcja przebarwień za pomocą lasera pozwala uzyskać spektakularne efekty. Warto pamiętać jednak o tym, że jest to działanie jedynie niwelujące przebarwienia, nie zapobiega ono powstawaniu nowych. Jak wygląda zabieg laserowego usuwania przebarwień? I czy można go przeprowadzić w salonie kosmetycznym?

laserowego usuwania przebarwień

Jak przebiega laserowe usuwanie przebarwień?

Zabieg usunięcia przebarwień za pomocą lasera nie wymaga specjalnych przygotowań. Skóra w miejscu planowanego zabiegu musi być jednak zdrowa, czyli nie może być na niej żadnych ran ani stanów zapalnych. W trakcie laserowego usuwania przebarwień wiązka światła emitowanego przez laser rozbija zgromadzoną w miejscu przebarwienia melaninę, która następnie jest wchłaniana przez organizm. Zabieg jest bezbolesny za sprawą nowoczesnego systemu chłodzenia, nie wymaga podania znieczulenia.

Usuwanie przebarwień laserem – gdzie na zabieg?

Na zabieg usunięcia przebarwień laserem można udać się zarówno do dobrego gabinetu kosmetycznego, jak i do kliniki medycyny estetycznej. Coraz częściej jednak spotkać możemy, prowadzone pod jednym szyldem gabinety kosmetologii i medycyny estetycznej. Oferują one niezwykle szeroki wachlarz w pełni profesjonalnych usług – na które składają się, zarówno zabiegi typowo pielęgnacyjne, jak i bardziej inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej. Wybór takiego miejsca jest gwarancją uzyskania usługi wysokiej jakości – bezpiecznej i efektywnej.

Skomentuj