wentylator kanałowy

Wentylator kanałowy do łazienki. Na co zwrócić uwagę?

Skuteczna wentylacja łazienki pozwala na szybkie pozbycie się wilgoci i nieprzyjemnych zapachów. Nie jest to jednak takie proste i zazwyczaj zwykła wentylacja grawitacyjna nie potrafi sobie z tym poradzić. Dlatego rozwiązaniem praktycznie już standardowym, jest stosowanie w łazienkach wentylacji mechanicznej.

Wentylatory kanałowe do łazienki

Wymuszony obieg powietrza, a tym samym wentylację w łazience, umożliwia wentylator kanałowy. Jest to proste w obsłudze urządzenie, które wyciąga z łazienki wilgoć, parę i  nieprzyjemne zapachy. Tego typu wentylator, który usuwa z pomieszczenia powietrze wraz z różnymi zanieczyszczeniami, określa się również jako wentylator wyciągowy kanałowy.

wentylatory kanałowe

Wentylatory kanałowe, o działaniu wyciągającym powietrze na zewnątrz, stosowane są nie tylko w łazienkach, ale również w okapach kuchennych oraz w przemyśle i produkcji. Czyli wszędzie tam, gdzie konieczny jest wymuszony obieg powietrza. Te używane w domach są zazwyczaj mniejsze, zarówno pod względem gabarytów, jak i ich mocy. A wentylatory łazienkowe są wyposażone również w eleganckie obudowy.

Wentylator kanałowy do łazienki – na co zwrócić uwagę?

Wybierając wentylator kanałowy do łazienki, należy dopasować jego moc do kubatury pomieszczenia. Tylko tak zyskamy naprawdę skuteczną wentylację. Uznaje się, że wydajność takiego wentylatora musi być przynajmniej trzykrotnie większa od kubatury łazienki. Im bowiem większa wydajność, tym szybciej można pozbyć się zgromadzonej w łazience pary czy nieprzyjemnych zapachów, co równocześnie pozwala na krótszy czas działania wentylatora. Warto również zdecydować się na dodatkowe wyposażenie wentylatora wyciągowego kanałowego do łazienki, takie jak wyłącznik czasowy czy regulowany hydrostat.

Skomentuj