Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/platne/serwer280081/public_html/net-arena.pl/wp-content/themes/zivah/includes/layouts/blog/content.php on line 111

Blachodachówka – jak dbać o dach?

O dach trzeba dbać. To nie ulega wątpliwości. Żaden mieszkaniec domu nie chce być obudzony któregoś dnia kroplą deszczu, która wylądowała mu na głowie, gdy smacznie drzemał. Dobrze zakonserwowany dach pozwoli nam nie tylko w spokoju spać, ale również cieszyć się jego dobrą kondycją przez wiele lat bez konieczności wymiany.

Blachodachówki – jak o nie dbać i dlaczego?

Blachodachówki powinny pozostawać pod stałą “kontrolą”, są one narażone na ciągłe oddziaływanie zmiennych warunków pogodowych, które mogą przyczynić się do ich niszczenia. Nieprawidłowo konserwowane dachówki mogą zostać uszkodzone, a właściciel domu będzie skazany na dodatkowe koszty w postaci remontu dachu lub co gorsza jego wymiany. Jeśli chcemy uniknąć tego rodzaju przykrych sytuacji, to koniecznie powinniśmy z większą uwagą podchodzić do dachu naszego domu.

blachodachówka

Trwałość dachówki – od czego zależy?

Trwałość blachodachówki zależy od kilku czynników. Duże znaczenie ma oczywiście jej prawidłowy montaż, a wcześniej także właściwe przechowywanie. Nie bez znaczenia będzie także sama jakość materiału, jaki kładziemy na dach, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w blachodachówkę w zaufanym sklepie budowlanym. Zwróćmy uwagę, aby jej instalację powierzyć fachowcom, którzy zadbają o jej prawidłowe położenie.

Ważne są szczegóły

Dobrej jakości blachodachówka, a także właściwe jej położenie to jednak nie wszystko. Nasza praca dopiero się zaczyna. Od teraz będziemy musieli regularnie kontrolować stan dachu. Pojawienie się drobnych usterek może spowodować ich przekształcenie w znacznie poważniejszy problem, dlatego nie powinniśmy ich bagatelizować.

Koniecznie nie możemy zapominać również o czyszczeniu blachodachówki. Dach ulega zabrudzeniu z powodu kurzu, liści, czy zanieczyszczonej wody. Warto jest co jakiś czas oczyścić go z niepożądanych zabrudzeń, co przedłuży jego żywotność. Zwróćmy uwagę również na to, w jaki sposób usytuowany jest dach. Jeśli znajduje się on w miejscu zacienionym to po jakimś czasie zacznie zdobić go mech i porosty. Te niestety mogą znacząco osłabić jego właściwości, a także doprowadzić do szybszego niszczenia. Cyklicznie powinniśmy oczyścić dach również z nich.

Czyszczenie dachu – jak to zrobić?

Czyszczenie dachu nie jest wbrew pozorom trudne. Wystarczy ściągnąć z niego większe zabrudzenia (np. liście i gałęzie) przy pomocy rąk, i oblać go wodą pod ciśnieniem. Większość nieczystości powinna zniknąć. Jeśli mamy do czynienia z tymi bardziej uporczywymi, to możemy chwycić za miękką szmatkę i lekki detergent.

1 komentarz

Skomentuj