Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/platne/serwer280081/public_html/net-arena.pl/wp-content/themes/zivah/includes/layouts/blog/content.php on line 111

Meble tapicerowane – idealne do salonu

Każdy z nas marzy, by nasz dom, czy mieszkanie było piękne, funkcjonalne i przytulne. Oczywiście wiele jest składników, które mogą w połączeniu dać taki efekt. Jednym z nich jest właściwe umeblowanie. Przyjrzymy się różnego rodzaju meblom tapicerowanym – to coraz popularniejszy wybór nie tylko w pokojach dziennych, ale także w pokojach gościnnych i sypialniach.

Meble tapicerowane – piękne w wielu wnętrzach

Zarówno sofy tapicerowane, jak i fotele tapicerowane są często pożądanym składnikiem nowoczesnego wystroju wnętrz. Mogą świetnie komponować się z różnymi dodatkami w stylu nowojorskim, włoskim, a nawet hiszpańskim. Ich kolor i kształt będą definiować, gdzie wkomponują się lepiej. Meble tapicerowane znane są od dawna i od zawsze cieszyły się sympatią użytkowników. Wiele czynników za tym przemawia. Dla przykładu meble tapicerowane mogą być wykonane ze skóry naturalnej, skóry sztucznej bądź tkaniny. Obicie jest bardzo ważne -jeżeli wybieramy się do dużego sklepu meblowego, zapytajmy o możliwość przetestowania danej sofy. Wiele sklepów z przyjemnością pozwoli nam na takie bliższe zapoznanie się z produktem.

Twardsze znaczy mniej wygodne?

Nie dla każdego. Są ludzie, którzy preferują wypełnienie mebli materiałem o większej twardości – jest to sprawa osobistej preferencji. Sofy tapicerowane i fotele tapicerowane mają to do siebie, że dostępne są w ogromnej liczbie wariantów. Zwykle miejsce siedzenia wypełnione jest pianką, sprężynami albo kombinacją obu. Lepsze modele będą pozwalały na bezproblemowe przesuwanie sofy czy fotela dzięki zamontowanym kółkom. To znacznie ułatwi jakiekolwiek próby przemeblowania. Meble tapicerowane skórzane mają nie tylko ekskluzywny wygląd, są też niezwykle trwałe. Dobrze zakonserwowana skóra naturalna to lata wytrzymałości użytkowej bez obawy o wygląd materiału czy jego zużycie.

Narożnik tapicerowany

Narożnik tapicerowany

Meble tapicerowane – kolor ma znaczenie

Oczywiście! Dla przykładu w hiszpańskim stylu pięknie prezentować się będą fotele i sofy tapicerowane w jaskrawych kolorach na tle jasnych i ciepłych barw ścian. W stylu włoskim prostota ma duże znaczenie, dlatego idealnym wyborem są tutaj nowoczesne meble tapicerowane o prostych kształtach. Niezależnie od stylu, jedno jest pewne – najważniejsze to dobrać odpowiedni rodzaj, kształt i kolor – po to, by idealnie wkomponować mebel do naszych preferencji oraz indywidualnych cech danego pomieszczenia.

Skomentuj