Dobra jakość mebli-smak i elegancja

Dobre jakościowo meble to gwarancja tego, że wnętrze nabierze dobrego smaku i eleganckiego wyglądu. Z tego też względu warto zastanowić się nad materiałami, na które się decydujemy, gdyż to od nich zależy ogólny wizerunek pomieszczenia czy nawet domu. W sklepach meblowych dostępne są przeróżne meble, dzięki czemu każdy ma szansę znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Niemały wydatek na długie lata

Warto pamiętać, że meble wymieniamy raczej rzadko, dlatego nie należy kupować ich pochopnie, a rodzaje materiału w meblach są bardzo ważne. Warto zastanowić się nad tym, z czego są wykonane meble, które nas interesują. Znaczenie rodzaju materiałów w meblach jest bardzo ważne, jeżeli zależy nam na długowieczności i dobrym wyglądzie naszego zakupu. Na rynku znajdziemy meble wykonane z drewna, płyty drewnopochodnej oraz szkła.

Różnorodność frontów

W sklepach meblowych można znaleźć meble z frontami drewnianymi, fornirowanymi czy tymi z płyty MDF. Najbardziej szlachetne to te wykonane z drewna a wśród nich te z klasycznej dębiny, czereśni, olchy, buku, brzozy lub jaworu. Drewniane fronty poddawane są różnym rodzajom obróbki, ciekawym efektem jest również celowe postarzanie drewna. Dużą zaletą takich frontów jest to, że mogą być dopasowane do praktycznie każdego stylu.

Białe meble wykonane z drewna

Białe meble wykonane z drewna

Niezwykłą trwałością charakteryzują się meble wykonane z płyty MDF powstałej ze zmielonego drewna zmieszanego z dodatkiem związków organicznych i sprasowanego w wysokiej temperaturze. Są  one odporne na uszkodzenia mechaniczne a w zależności od pokrycia, nabierają nieco innych właściwości. Lakierowana płyta MDF jest bardzo odporna na temperatury, nie szkodzi jej również wilgoć.

Mniej typowe materiały

Najnowsze technologie to ogromna zachęta dla wszystkich projektantów do tworzenia mebli z wykorzystaniem zupełnie innowacyjnych rozwiązań. Dużą popularnością cieszą się meble z frontami ze stali, aluminium czy nawet betonu. Ogromnym hitem ostatnich lat są natomiast spieki kwarcowe Laminam. Są one idealnie płaskie i sztywne, a równocześnie wyjątkowo lekkie. Dodatkową ich zaletą jest fakt, że wzory imitują naturalne drewno, kamień, metal czy nawet węgiel, oddając nawet ich fakturę. Są one ciekawą alternatywą dla naturalnych materiałów.

Skomentuj