Idealny salon
Idealny salon

Wnętrze modne, ale nudne? Zaraz temu zaradzimy!

Obecnie najbardziej modnym kolorem w każdym mieszkaniu jest… biel. Wystarczy spojrzeć do pierwszego lepszego czasopisma wnętrzarskiego czy przeszukać Internet, aby przekonać się, że białe, wręcz sterylne pomieszczenia cieszą się bardzo dużą popularnością i co druga vlogerka czy blogerka może się takim pochwalić. Niestety, dla wielu osób takie rozwiązanie wieje nudą… Czy można temu w jakiś sposób zaradzić? Jak nadać wnętrzu energii nie rezygnując z wszechobecnej bieli?

Pobaw się kolorem!

Oczywiście, najprostszym rozwiązaniem byłoby przemalowanie ścian, ale rozumiemy, że dla wielu osób białe ściany to wręcz świętość i nie zamierzają tego zmieniać. Ale warto pamiętać o tym, że to, jak odbieramy dany kolor, często zależy też od jego sąsiedztwa a często dobrze dobrany ”sąsiad” może sprawić, że nasza biel wygląda zdecydowanie atrakcyjniej. Dobrym pomysłem będzie wprowadzenie kontrastu, który zdynamizuje wnętrze, jednak należy pamiętać o zachowaniu proporcji 3 do 1. Ciekawym pomysłem zatem może być pomalowanie jednej ściany spokojną szarością czy nieco szalonym fioletem – to już zależy od upodobań.

Nowoczesny i klasyczny salon

Nowoczesny i klasyczny salon

Wyjdź poza schemat

Najpopularniejszym sposobem na nadanie wnętrzu jakiegoś szczególnego charakteru są dekoracje wnętrz. Rzecz jasna, jest to metoda bardzo dobra i skuteczna, ale już nieco oklepana. Jeżeli masz ambicję na to, aby Twoje mieszkanie było wyjątkowe i zupełnie odbiegające od klasycznych rozwiązań, warto postawić na wzorzystą… podłogę. Wyrazista podłoga o zdecydowanym geometrycznym wzorze to najskuteczniejszy sposób na to, aby wnętrze się wyróżniało i zrobiło niesamowite wrażenie.

Stylowe wnętrze

Stylowe wnętrze

Drobiazg, ale ma znaczenie

Wielu osobom wydaje się,  że jeżeli nie powieszą na ścianie ogromnego obrazu czy inspirującego cytatu, wnętrze nie będzie ciekawe. Nieprawda! Czasami subtelne, nierzucające się w oczy dekoracje wnętrz ”robią” cały nastrój. Przykładem mogą być przełączniki do światła ujęte w ramki. W ten sposób przestają być one jedynie koniecznością, ale również ozdobą. A jeżeli wybierzemy ciekawy kolor – może na zasadzie wspomnianego wcześniej kontrastu? – z pewnością przełamią nudę w każdym pomieszczeniu!

Skomentuj