Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/platne/serwer280081/public_html/net-arena.pl/wp-content/themes/zivah/includes/layouts/blog/content.php on line 111

Efektowne oświetlenie do łazienki

W aranżacji łazienki duże znaczenie odgrywa oświetlenie, które często jest jednym z podstawowych elementów dekoracyjnych tego pomieszczenia. Standardem jest montowanie jednego, centralnego oświetlenia, podczas gdy łazienka daje możliwość większego urozmaicenia.

Oświetlenie punktowe zwykle nie jest ani praktyczne, ani dekoracyjne, zwłaszcza w pomieszczeniach o wielu strefach funkcyjnych. Przy takiej strukturze koniecznością jest montowanie większej ilości lamp, przypadających na poszczególne strefy. Łazienka w tym względzie stwarza naprawdę wiele możliwości aranżacyjnych, gdzie można wykorzystać lampy sufitowe, kinkiety czy panele świetlne. Montowane oświetlenie może być wyeksponowane lub wykorzystane w celu podkreślenia znajdujących się w łazience elementów.

Najczęściej wyróżnianym elementem znajdującym się w łazience jest lustro. Najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym w obrębie tego przedmiotu jest górne oświetlenie. Jednak znacznie bardziej sprawdzają się boczne kinkiety z mleczną osłoną żarówki powodującą rozproszenie światła. Wówczas twarz jest dobrze oświetlona, a męczący blask nie uderza wprost w oczy. Bardzo korzystnym rozwiązaniem są lampki z możliwością regulacji kierunku, dzięki czemu można je za każdym razem odpowiednio ustawiać. Bardzo efektownie prezentują się również rozmieszczone po bokach lustra panele świetlne.

http://www.rentoria.pl/

W łazience można też wykorzystać lampy podłogowe, które umieszczone pod wanną lub umywalką powodują bardzo ciekawe efekty świetlne. W ten sposób zostają wyeksponowane właśnie te elementy znajdujące się w pomieszczeniu, tworząc jednocześnie relaksacyjną atmosferę w czasie kąpieli. Oświetleniem wyróżnić można też kabinę prysznicową, wykorzystując małe lampi zamieszczone bezpośrednio nad nią lub panele świetlne w jej pobliżu. Bardzo efektownie będą wyglądały oświetlone półki czy małe punktowe lampki LED.

Mniejsze źródła światła funkcjonują zwykle obok oświetlenia centralnego. W łazience może nim być jedna większa lampa umieszczona w środkowej części sufitu lub kilka mniejszych proporcjonalnie rozmieszczonych w suficie podwieszanym.

Skomentuj