biokominki

Biokominki – hit czy kit?

Biokominki cieszą się coraz większą popularnością ze względu na to, że wymagają posiadania specjalnych warunków. Idealnie sprawdzą się tam, gdzie nie można pozwolić sobie na tradycyjny kominek. Chętnie montowane są w mieszkaniach w blokach, biurach, hotelach i restauracjach, a także domach o niewielkim metrażu. Na czym polega fenomen biokominków?

Czym jest biokominek?

Biokominek to nowoczesna i ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych kominków. Do ich rozpalenia używa się paliwa ciekłego, więc nie ma potrzeby składowania drewna. Nie wytwarzają popiołu, dlatego nie brudzą i są łatwe w utrzymaniu. Poza tym nie wymagają podłączenia do przewodów wentylacyjnych, dlatego mogą być zamontowane w dowolnym miejscu. Biokominki są w pełni ekologiczne i nie emitują szkodliwych substancji ani dymu, dlatego ich użytkowanie jest komfortowe i bezpieczne.

biokominki

Zalety biokominków

Posiadanie biokominka to sposób na efektywne urozmaicenie wnętrza. Może on stanowić niebanalną dekorację, gdyż modele kominków dostępne są w wielu różnorodnych formach. Wolnostojący, wiszący lub do zabudowy – możliwości aranżacji w tym przypadku są nieograniczone, więc miejsce montażu biokominka można dopasować do własnych potrzeb. Biokominki nie muszą być podłączone do szybu kominowego, dlatego można je powiesić na dowolnej ścianie lub postawić w każdym pokoju.

Biokominki wolnostojące można dowolnie przemieszczać, dzięki czemu w razie konieczności bez problemu zmienimy ich lokalizację. Nie zajmują dużo miejsca, a w łatwy sposób można dzięki nim stworzyć w pokoju kącik relaksu. Biokominki idealnie wkomponują się w nowoczesne wnętrza i stworzą w nich niepowtarzalny klimat.

Biokominki są w pełni bezpieczne zarówno dla zdrowia, jak i środowiska. Nie emitują szkodliwych substancji spalania, a dla dodatkowego efektu, można delikatnie skropić palenisko ulubionym olejkiem eterycznym. Dzięki temu w pomieszczeniu będzie unosił się przyjemny, kojący zapach, który w połączeniu z płomieniami ognia i ciepłem ukoi nerwy i pozwoli się odprężyć.

Biokominki emitują ciepło, które jest wystarczające, aby dogrzać niewielkie pomieszczenie. Nie można oczekiwać, że zastąpią główne źródło ogrzewania, ale pozwolą się ogrzać w chłodne wieczory przy ulubionej książce.

Biokominek – czy warto w niego zainwestować?

Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań z pewnością nie docenią zalet posiadania biokominka, jednak warto mieć na uwadze, że nie każdy może pozwolić sobie na posiadane wkładu kominkowego. Nie ma więc powodów, aby rezygnować z możliwości posiadania paleniska w domu, które zapewnia równie przyjemny klimat co zwykły kominek. Biokominki są tanie w utrzymaniu, nie wymagają sprzątania oraz składowania opału, co z pewnością ucieszy tych, którym zależy na komforcie użytkowym. Każde nowoczesne wnętrze nabierze charakteru, jeżeli znajdzie się w nim elegancki biokominek, dlatego warto się na niego zdecydować, chociażby dla swojej przyjemności. Biokominki dostępne są w wielu modelach, więc każdy powinien znaleźć wariant odpowiadający indywidualnym preferencjom.

Skomentuj