Wykańczamy dom

Wykańczamy dom

Wykańczanie domu – problem ten łączy w sobie kilka aspektów. Jak wszystko w życiu zależy od wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę – względy estetyczne a być może dla niektórych z nas będą to przede wszystkim względy finansowe.

Dobierając poszczególne elementy wypada kierować się jakąś nadrzędną zasadą, która pozwoli nam zachować spójność w stylistyce całego domu, bez względu na to czy urządzamy dom od podstaw czy odnawiamy. To jedno z podstawowych pytań na jakie musimy sobie odpowiedzieć przed rozpoczęcie planowania zakupów. Nasuwa się pytanie czy warto inwestować w elementy wykonane z drewna, przecież są często droższe niż te wykonane z tańszych tworzyw sztucznych? Chciałabym tu zwrócić uwagę  na możliwość wykorzystania drewna w wykańczaniu domu – zwłaszcza na drzwi, okna, podłogi a także schody drewniane.

obudownictwie.com.pl

Jeśli chodzi o użytkowanie tych elementów są trwalsze, później się starzeją od tych wykonanych z innych materiałów. Poza tym mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę – jeżeli warunki na to pozwalają drewno można odrestaurować. Koszt jest wtedy znacznie mniejszy w porównaniu do instalacji nowych elementów, nawet wtedy gdy renowacją zajmuje się profesjonalna firma. Jeśli posiadamy drewniane okna, które nie wyglądają już najlepiej a drewno jest jeszcze w całkiem dobrym stanie można je odrestaurować i będą nam jeszcze długo służyć. Renowacja okien drewnianych a także innych elementów drewnianych w naszym domu, to dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy.

Drewno jako materiał przeważa nad innymi jakościowo. Pod warunkiem jednak że będzie ono odpowiednio użytkowane. Musimy pamiętać że drewno nie lubi wody i by zachowało swój blask należy używać odpowiednich środków czyszczących, past i impregnatów.

Skomentuj