Świece zapachowe do domowego SPA – jakie wybrać?

Kiedyś świece były przede wszystkim głównym lub dodatkowym źródłem światła w domu lub w innym pomieszczeniu użytkowym. Dziś są już czymś więcej.

Stanowią one doskonałe elementy dekoracyjne, a także tworzą niepowtarzalny nastrój w każdym wnętrzu. Dodatkowo świece zapachowe mogą nam dodatkowo umilić pobyt np. w zaciszu domowego SPA, roztaczając przyjemną woń w całym pomieszczeniu. Sprawdzamy, jakie świece zapachowe wybrać, aby wszelkie zabiegi pielęgnacyjne były jeszcze bardziej przyjemne.

Kojące świece do SPA

Łazienka, a więc nasze domowe SPA, to chyba najbardziej intymne miejsce w całym domu, w którym spędzamy również sporą ilość czasu w swoim życiu. To właśnie tutaj możemy zrelaksować się po ciężkim dniu, zażywając kąpieli z dala od codziennego zgiełku. Świece zapachowe mogą dodatkowo spotęgować atmosferę błogiego odpoczynku, kojąc i wyciszając nasze zmysły.

Jednak rozmiar jest ważny

Często pomijaną i bagatelizowaną przez nas kwestią jest odpowiednie dobranie wielkości świecy do gabarytów pomieszczenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku mniejszych wnętrz. Dlaczego? Świeca z kolekcji SPA, a zwłaszcza taka marek premium, w zależności od swej wielkości oferuje różne natężenie zapachu. Jeżeli nasze domowe SPA nie jest zbyt przestronne, warto wybrać mniejszą świecę, aby jej woń nie przytłoczyła całej atmosfery relaksu.

Tealighty, czyli minimalizm dla niezdecydowanych

Popularnym i najbardziej minimalistycznym rozwiązaniem do naszego SPA są zapachowe świeczki w blaszkach, tzw. tealighty. To idealny wybór wówczas, gdy testujemy nowy zapach i nie wiemy, czy przypadnie on nam do gustu.

świeca do SPA

Świeca zapachowa w szkle

Gdy już wybierzemy odpowiedni zapach, czas na pierwszy poważniejszy zakup. Świeca z kolekcji SPA w szkle będzie znakomitym wyborem. Taki produkt zapewnia, z natury, o wiele dłuższy czas użytkowania, nie tracąc przy tym ani atrakcyjnego wyglądu, ani też intensywności swojego zapachu. Często taka świeca posiada dodatkową przykrywkę, którą można użyć np. jako osłonę świecy przed kurzem i innymi niepożądanymi zanieczyszczeniami, gdy jej nie używamy.

Nad wodą lub w tropikach

W naszym domowym SPA najlepiej sprawdzą się przede wszystkim zapachy morskie oraz tropikalne. Mieszanie zapachów nie zawsze się sprawdza i jest to zawsze bardzo indywidualna sprawa każdego z nas. Świetnym dodatkiem do świec zapachowych będą klasyczne świece bezzapachowe, które wypełnią całą przestrzeń nastrojowym światłem, nie zaburzając panującej już w niej relaksującej woni. Przy takim rozwiązaniu możesz zapomnieć o włączaniu sztucznego, górnego światła. Czysty relaks!

1 komentarz

Skomentuj