zakupy

Zakupowe rewolucje. Sklepy bez kas

Świat rozwija się tak szybko, że czasami ciężko nadążyć za wszystkimi nowinkami technicznymi. Zwłaszcza starsze osoby mają problemy ze znajomością nowych technologii. Przykładem nowych rozwiązań, które cały czas się rozwijają są płatności zbliżeniowe i zakupy bez kolejek.

płatności zbliżeniowe

Płatności zbliżeniowe

Znane są już od jakiegoś czasu, jednak starsze osoby cały czas rzadko z nich korzystają. Rozwój ich jest bardzo szybki i kiedyś płatność zbliżeniowa była zabezpieczona za pomocą pinu. Następnie zwiększono płatność do 50 zł, bez potrzeby podawania pinu, a aktualnie bardzo modne stało się płacenie zbliżeniowo za pomocą swojego telefonu. Karta płatnicza znalazła się poniekąd w telefonie i pozwala na płatności zbliżeniowe. Warto zauważyć, że usługa płatności zbliżeniowych mocno koreluje z zakupami bez kolejki.

Zakupy bez kolejek

Czas, który kiedyś trzeba było poświęcić na zakupy i stanie w kolejce został zmniejszony do minimum. Aktualnie bardzo modne stały się zakupy bez kolejek, czyli zakupy robione przez internet. W tym celu należy tylko wejść na stronę internetową sklepu, który oferuję taką usługę i wpisywać z listy produkty, które chce się zakupić. Potem należy wybrać tylko termin dostawy i produkty zostaną wniesione do mieszkania klienta. Jeśli ktoś nie chce płacić dodatkowo za dostawę to może zamówić odbiór w sklepie, a następnie udać się pod wskazany adres. Wszystko to ma na celu spowodować większe zadowolenie u klientów, ponieważ ankiety wskazują na dużą frustrację ludzi, którzy po ciężkim dniu muszą stać w kolejce i czekać, aż ich zakupy zostaną skasowane i spakowane do siatek.

Skomentuj