smog

Jak sobie radzić ze smogiem?

Smog — ten temat każdej zimy powraca do nas jak bumerang, rokrocznie psując nam radość z zimowej aury. Coś, co do tej pory było głównie kojarzone jako zmora chińskich aglomeracji, od kilku lat intensywnie prześladuje Polaków. Faktycznie, jest powód do obaw, cząsteczki pyłu znajdujące się w smogu są tak drobne, że bez problemu przenikają wraz z powietrzem przez płuca do naszej krwi, krążąc w krwiobiegu i przyczyniając dotkliwych chorób. Jest to także niebezpieczne zjawisko dla astmatyków i innych osób z problemami z układem oddechowym. Jak się przed nim chronić?

smog

Maseczki antysmogowe i oczyszczacze powietrza

Maseczki antysmogowe są najtańszym i najłatwiej dostępnym środkiem, jaki możemy wykorzystać, chcąc się zabezpieczyć przed wpływem smogu, wychodząc na dwór. Choć obrazek osoby noszącej taką maseczkę raczej budzi uśmiech i kojarzy się głównie z przewrażliwionymi Azjatami, to w niektóre dni jest to konieczność. Zwłaszcza jeśli mieszkamy w takich miastach jak Kraków, czy Rybnik. A co możemy wykorzystać w mieszkaniu? Tu zastosowanie znajdują oczyszczacze powietrza. Choć to rozwiązanie droższe, to w przypadku wygody, jaką oferuje nam oczyszczacz powietrza cena nie powinna być czynnikiem najważniejszym. Dają nam one swobodę w oddychaniu czystym powietrzem w całym domu.

Gdzie kupić?

Jeśli chodzi i wybór producenta, jednym z lepszych wyborów będzie producent z Chin. Brzmi to przewrotnie, ale właśnie Chińczycy mają największe doświadczenie w radzeniu sobie ze skutkami smogu. Maseczki antysmogowe są tam naprawdę popularne, a w przypadku opcji, jaką jest oczyszczacz powietrza cena będzie niewygórowana.

Skomentuj