wyprawka szkolna

Ile kosztuje wyprawka szkolna?

Posiadanie i wychowanie potomstwa kosztuje sporo energii, cierpliwości, ale również środków finansowych. W ostatnich latach sporo rodzin ma możliwość korzystać ze wsparcia w postaci 500 zł miesięcznie na każde dziecko.

wyprawka szkolna

Pomoc finansowa dla uczniów

W 2018 roku wprowadzono program 300 plus, który jest corocznym jednorazowym wsparciem dla rodziców dzieci uczących się. Otrzymują wsparcie w postaci 300 zł na wydatki związane z rozpoczęciem roku szkolnego. Z pewnością jest on dużą pomocą dla rodziców, którzy wraz z początkiem roku szkolnego, muszą kupić swoim dzieciom przybory szkolne, tornistry, piórniki czy dobre obuwie. Lista wydatków zdaje się nie mieć końca, dlatego każde dofinansowanie jest cenione i mile widziane dla rodzin, które we wrześniu mają znacznie obciążony budżet. Jest tak zwłaszcza w sytuacji kiedy mają kilkoro dzieci.

Składanie wniosku

Otrzymanie pieniędzy jest możliwe po złożeniu wniosku, który jest bardzo zwięzły i lakoniczny. Po zaakceptowaniu go, pieniądze wpłyną na nasze konto zasilając budżet domowy. Rodzice nie muszą rozliczać się z otrzymanych środķów. Wydatki na wyprawkę szkolną są kwestią dość indywidualną i choć każde dziecko w szkole ma podobne potrzeby może mieć inne upodobania. To od rodzica zależy, czy większość tych pieniędzy wyda na obuwie, czy na dobrej jakości tornister, czy postanowi przeznaczyć je na odzież dla pociech. Wniosek składamy w wydziale świadczeń rodzinnych. Nie ma żadnego kryterium dochodowego, które musi spełniać rodzina, aby otrzymać pieniądze.

Skomentuj