Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/platne/serwer280081/public_html/net-arena.pl/wp-content/themes/zivah/includes/layouts/blog/content.php on line 111

W poszukiwaniu niebanalnych stylów, czyli jak zachwycać oryginalnością aranżacji

Aranżacja oryginalnego wnętrza nie należy do łatwych. Projekt wymaga dobrego gustu, umiejętności doboru kolorów, mebli i dodatków, tak by całość była ciekawa i oryginalna. Ponadto trzeba być zaznajomionym z najnowszymi trendami i nie bać się stosować w mieszkaniu nieszablonowych rozwiązań.

Co prawda aktualne trendy kochają przede wszystkim minimalizm, funkcjonalną prostotę i przestrzeń, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by dodać do tego nieco nieszablonowego podejścia. Unikajmy jednak przytłaczających dekoracji i deseni. Pozwala to uzyskać zdrowe i sprzyjające relaksowi miejsce, do którego aż chce się uciec z codziennego pośpiechu. Jak wykreować niebanalne, oryginalne wnętrze?

designerskie meble

Strach przed łączeniem stylów? Niepotrzebnie!

Łączenie różnych stylów to silny trend. Popularne połączenia to m.in. styl nowoczesny z vintage oraz minimalizm z barokiem. Wymaga to jednak przemyślanego, umiejętnego dopasowania do siebie poszczególnych elementów, by wnętrze nadal prezentowało się ze smakiem.

Tapicerowany fotel w stylu francuskim i metalowa, industrialna konsola? Czemu nie! Dzięki takim połączeniom, powstaje zupełnie nowa, oryginalna i ponadczasowa aranżacja.

Designerskie meble i dodatki. Wyśmienite uzupełnienie każdej aranżacji

Meble i dodatki designerskie doskonale wpiszą się niemal w każdy styl. Wystarczy zaledwie jeden lub dwa meble i kilka drobnych dodatków, by aranżacja wnętrza stała się jeszcze bardziej wyjątkowa. Unikalny mebel lub dodatek posiada ponadczasową formę, dzięki czemu urok i nowatorstwo tych elementów nigdy nie przeminie, nawet gdy całkowicie odmienimy styl naszego wnętrza.

Beton, cegła i recykling. Silny trend w odnawianiu starych rozwiązań

beton cegła i recykling

Beton czy cegła doda wnętrzu indywidualności i charakteru, a jednocześnie sprawi, że aranżacja nie będzie nudna i sztampowa.

Nie bez powodu w wielu wnętrzach odsłania się obecnie naturalną cegłę lub beton, które stanowią element konstrukcyjny budynku. Podobnie jest także z recyklingiem mebli. Odnawianie starych mebli pozwala stworzyć niepowtarzalny przedmiot, który także w dużym stopniu wyrazi indywidualizm mieszkańców.

Oryginalne obrazy i ciekawe grafiki. Doskonałe uzupełnienie wnętrza

Umiejętne dobranie obrazów i grafik podkreśli styl i charakter aranżacji wnętrza. Tutaj zaleca się jednak zachować umiar.

Zdecydowanie korzystniej dla wnętrza będzie umieścić na ścianie jeden lub dwa wyraziste obrazy lub grafiki, aniżeli kilka rozmaitych reprodukcji, które narobią tylko bałaganu.

Skomentuj