rozrywka

Zarabianie na rozrywce w Polsce

zarabianie na rozrywce

Telewizja na przestrzeni lat jest chyba najbardziej popularnym środkiem masowego przekazu. Nawet w dobie internetu bardzo dużo osób cały czas woli oglądać wiadomości, niż je czytać. Wprowadzenie internetu na chwilę zwolniło rozwój telewizji, jednak firmy, które konstruują telewizory dodały do nich także internet, co na nowo zwiększyło ilość osób, które oglądają telewizje. W takim razie na pewno wiele osób zastanawiało się, jak telewizja zarabia.

Stacje telewizyjne koszty

Zarabianie przez stacje telewizyjne jest dość proste i najczęściej są to po prostu reklamy. Czas antenowy jest bardzo skrupulatnie liczony i na pewno wiele osób zauważyło, że w godzinach szczytu oglądania dobrego filmu, niestety ale reklam jest bardzo dużo. Tak samo jest w przypadku oglądania reality show, gdzie widzów jest naprawdę sporo, to jeśli jakaś firma chciałaby mieć reklamę podczas danego programu to musi zapłacić ogromne sumy pieniędzy. Czy to się zwróci danej firmie, to już stacji telewizyjnej nie interesuje.

Stacje telewizyjne koszy vs reality show

Warto jednak porównać sobie dwie kwestie, czyli stronę kosztową danej stacji telewizyjnej, a także reality show, które przynosi największe zyski. Bardzo często dany program telewizyjny musi opłacić uczestników, a także gwiazdy, bez których program by nie miał racji bytu. Z drugiej strony podczas tego typu programów coraz częściej wprowadza się głosowanie poprzez sms, gdzie każdy sms jest płatny i idzie to do kieszeni danej stacji telewizyjnej i koniec końców stacja i tak cały czas zarabia.

Skomentuj