Klasyczna i elegancka – zastawa idealna

Warto pamiętać, że niezależnie od tego czy odbywa się właśnie nakrywanie do stołu na rodzinne spotkanie, biznesową kolację czy uroczystość z przyjaciółmi, nie należy łączyć kilku różnych serwisów. Tym bardziej, jeżeli w znacznym stopniu różnią się one od siebie. Absolutnie niedopuszczalne jest również korzystanie ze zużytych elementów zastawy stołowej, które lata świetności mają już za sobą. W przypadku bardziej formalnych spotkań, najlepiej byłoby zdecydować się na jasnej, najlepiej białej zastawie. Kolorowe talerze i finezyjne kształty sprawdzą się raczej na kolacjach mniej oficjalnych i nieco bardziej ”na luzie”.

Dobrze nakryty stół

Dobrze nakryty stół

W każdym domu musi być stół

Eleganckie stoły w mieszkaniu to wręcz obowiązek. Trudno wyobrazić sobie oficjalną, uroczystą kolację zjedzoną przy ławie w salonie. Zdecydowanie w przypadku formalnego spotkania konieczne jest usadzenie gości przy tradycyjnym stole. Na rynku dostępne są bardzo różne propozycje, które mają szansę wpasować się do każdego mieszkania. Zanim znajdziemy ten idealny, trzeba dobrze przemyśleć czy bardziej interesuje nas klasyczny, drewniany stół, czy może raczej ten nieco bardziej ekstrawagancki, ale bardzo elegancki wykonany z hartowanego szkła.

Klimatyczne nakrycie

Klimatyczne nakrycie

Dodatki też są ważne

O tym, że obrus musi być czysty i idealnie wyprasowany, nie trzeba przypominać żadnej pani domu. Ważne jest natomiast to, aby z każdej strony zwisał równo, przynajmniej 20 centymetrów. Jego kolor natomiast powinien być dopasowany do koloru zastawy. Nie wolno także zapomnieć o serwetkach, które są równocześnie elementem funkcjonalnym, jak i dekoracyjnym. Bardzo szykownym elementem wystroju są również żywe kwiaty, nie powinno zabraknąć także eleganckich świec.

Skomentuj