Jaki powinien być fotel do biura?

Dobry fotel biurowy to sprawne połączenie funkcjonalności z estetyką. Spędzamy na nim sporo czasu, więc ze względu na nasze zdrowie powinien on być dobrze dopasowany do naszych potrzeb i sylwetki. Z drugiej strony, dobrze dobrany, stanowi dekorację całego biura.

Co brać pod uwagę podczas wyboru fotela?

Najlepszy fotel do biuraPierwszym i podstawowym kryterium, które warto wziąć pod uwagę w momencie dokonywania zakupu krzesła, fotelu do naszego biura są wszystkie podstawowe zasady ergonomii. Chodzi tu przede wszystkim o sprawną i szybką regulację kilku najważniejszych parametrów, czyli: wysokości i głębokości siedziska, wysokość i kąt odchylenia oparcia, a także wysokość podłokietników jak i pozycja zagłówka. Parametry te będą odpowiadać za dbałość o zdrowie użytkowników danego fotela i ochronę przed, niestety coraz częstszymi, bólami kręgosłupa czy wadami postawy. Z tego samego powodu, jeśli kupujemy fotele biurowe koniecznie trzeba je najpierw przetestować, sprawdzić ich funkcjonowanie w praktyce. Wygląd zewnętrzny, kształt oraz kolor są oczywiście niezwykle ważne, ale prawdziwą jakość siedzenia sprawdzimy dopiero siadając po kolei na poszczególnych modelach. Zwłaszcza, że niestety nie da się wyprowadzić odpowiednio szczegółowych zasad, które zadowoliłyby każdego. Różnimy się od siebie pod względem fizycznym, więc i nasze potrzeby w kontekście fotela będą na pewno różne.

Wygląd też się liczy

Wprawdzie rozważając funkcjonalne zalety danego fotela należy niejako zawiesić nasze sądy na temat jego wyglądu, ale nie znaczy to, że nie mają one większego znaczenia. Design, materiał wykonania również są oczywiście niezwykle istotne. Fotele do biura stanowią integralną część wystroju biura, a więc powinny się z nimi odpowiednio komponować. Dlatego też jeśli w danym pomieszczeniu pracuje więcej osób warto zadbać o to aby wszystkie fotele w danym biurze były tego samego rodzaju. Sprawia to wrażenie harmonii i zdecydowanie świadczy o profesjonalizmie firmy. Najpopularniejszym rodzajem fotela, który dobrze sprawdza się w tego rodzaju sytuacjach jest krzesło biurowe wykonane z tkaniny membranowej i siatki. Z pewnością największa zaletą krzeseł tego typu jest wykorzystywanie najnowszych technologii przy ich tworzeniu jak i szeroka gama kolorystyczna, którą można dopasować na przykład do loga firmy. Jednak oczywiście to nie jedyny rodzaj krzeseł, który sprawdza się w biurze. Na rynku dostępna jest szeroka gama kształtów, projektów i rozwiązań, z których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Skomentuj