Dekorowanie z umiarem

Umiar jest niezwykle ważną cnotą, przede wszystkim, gdy zajmujemy się dekorowaniem wnętrz. Często zdarza się, że dobrze zaprojektowane i zagospodarowane pomieszczenie traci na uroku przez nadmiar dodatków, i dekoracji, które mogą okazać się nie tylko zbędne, ale wręcz – mogą zepsuć cały efekt. Szczególnie łatwo jest przedobrzyć w okresie świąt Bożego Narodzenia, kiedy wszyscy dookoła przystrajają swoje domy i zachęcają do tego, żeby zrobić to samo.

Wszystko można, ale ostrożnie

Odpowiedź na pytanie jak nie przesadzić z dekoracjami?, jest całkiem prosta – wystarczy zdrowy rozsądek. Każdy pomysł może okazać się nietrafiony, jeżeli nie zostanie dobrze przemyślany lub nie będzie współgrał z resztą mieszkania. Tak naprawdę wystarczy kilka elementów, które będą do siebie pasowały i efekt zadbanego, ciekawie zaaranżowanego pomieszczenia zrealizowany. Czasami jednak wystarczy źle dobrać rodzaje dekoracji w pokoju, aby straciły one cały urok.

Minimalistyczne dekoracje

Minimalistyczne dekoracje

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Spacerując po sklepach często zadajemy sobie pytanie jakie dekoracje do pokoju będą najlepsze. Na szczęście wystarczy na chwilę zagłębić się w Internecie, aby znaleźć różne propozycje aranżacji, którymi możemy się zainspirować. Najlepiej sprawdzą się takie dekoracje, które możemy zmieniać zgodnie z naszym nastrojem czy obecnymi potrzebami. Będą to zatem poduszki, zdjęcia czy świece, które możemy dopasowywać do aktualnej pory roku czy świąt.

Gdzie postawić wybrane dekoracje?

Warto zastanowić się nad miejscem, które może ożywić całe pomieszczenie.  W przypadku ozdób związanych ze świętami, ważne jest także to, żeby wybrane dekoracje nie były przytłoczone przez stojące tam już przedmioty. Świetnym sposobem na wyeksponowanie np. choinki będzie pusta ściana, która może być dla niej doskonałym tłem i dodatkowo eksponować zawieszone na niej bombki czy światełka.

 

Skomentuj