Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/platne/serwer280081/public_html/net-arena.pl/wp-content/themes/zivah/includes/layouts/blog/content.php on line 111

Kupno szaf na wymiar – co trzeba po tym wiedzieć?

W niektórych sytuacjach nie jest możliwe wstawienie do danego pomieszczenia innych mebli niż te, które tworzone są na zamówienie. Czasami natomiast klienci decydują się na szafę na wymiar pomimo, iż jest również wiele innych możliwości.

Meble na wymiar i żadne inne

W jakich sytuacjach nie ma innego wyjścia niż szafa na wymiar? Szczególnie chodzi tu o sytuacje, gdy kształty pokoi lub kuchni są niestandardowe. Rzecz jasna, mowa tu o kształcie ścian. Zdarza się, że ściany są krzywe lub tez posiadają wiele zakrzywień. Ponadto, szczególnie w starym budownictwie często w ścianach są mniejsze bądź większe wnęki, które również sprawiają wiele kłopotów podczas wybierania odpowiednich mebli.

 

szafa pod skosem sypialnia

Szafa pod skosem sypialnia

Wnęki i wgłębienia często zostają niewykorzystane. Jednakże, wystarczy jedynie odrobina kreatywności, aby je wykorzystać. We wnękach można bowiem umieścić szafy na wymiar. Nie jest możliwe umieszczenie w nich gotowych mebli, o wymiarach których decyduje producent. Niewątpliwie, nigdy nie będą one pasować do wnęki. Jednakże w przypadku szaf na wymiar jest inaczej.

Szafa na wymiar – o czym pamiętać?

Jeśli podejmuje się decyzję o kupnie szafy na wymiar trzeba znaleźć odpowiednią firmę, która zajmuje się produkowaniem takich szaf. Oczywiście, mowa tu o szafach, ale obecnie na wymiar można zamówić właściwie każdego rodzaju meble.

Szafa na wymiar w sypialni, Komandor.pl

Źródło: Szafa na wymiar w sypialni, Komandor.pl

Jak wybrać najodpowiedniejszą firmę? Oczywiście, to nie jest takie proste. Firm na rynku działa wiele, jednak nie każda wykonuje rzetelnie zlecone zadania. Warto wiec zasięgnąć opinii kogoś, kto posiada szafy na wymiar i inne meble robione na zamówienie. Można popytać przyjaciół i krewnych, można także wykorzystać internet, a konkretnie fora, na których ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami.

Planowanie rozmiarów i kształtów

Kiedy firma jest już wybrana przychodzi czas na dokonanie pomiarów. Fachowcy przysłani przez daną firmę mierzą długości i wysokości ścian, aby określić, jakich rozmiarów szafy i inne meble mogą wstawić do konkretnych pomieszczeń. Ostateczna decyzja co do rozmiarów i kształtów mebli należy oczywiście jednak do klienta. Jak podjąć te trudne decyzje? Zadanie nie jest proste.

szafa na wymiar sypialnia 2

Szafa na wymiar sypialnia Komandor.pl

Wydaje się, że dobrym pomysłem jest spisanie, przynajmniej mniej więcej, wszystkiego, co chce się umieścić w swoich meblach. Kiedy się to zrobi, nie jest już aż tak trudno zdecydować, jak duże meble będą potrzebne.

Wybór kolorów i wzorów

Oprócz decyzji odnośnie funkcjonalności szaf na wymiar trzeba również podjąć decyzje odnośnie ich wyglądu. Okazuje się, że często decyzje te są trudniejsze. Warto podkreślić, że klient ma pełną dowolność jeśli chodzi o wybór czy to stosowanych materiałów, czy też wzorów na meblach. Czasami jednak ta dowolność sprawia wiele kłopotu, gdyż trudno na cokolwiek się zdecydować.

Przede wszystkim, trzeba mieć zawsze na uwadze to, że meble powinny być wykonane mniej więcej w tym samym stylu. Rzecz jasna, nie muszą być one identyczne, nie jest to nawet wskazane. Jeśli jednak każda szafa na wymiar będzie w innym kolorze i z innego materiału efekt będzie bardzo kiepski.

Skomentuj