floorbox metalowy

Do czego służą puszki podłogowe?

Puszki podłogowe idealnie kamuflują gniazda elektryczne umieszczone w podłogach. Są bardzo praktycznym i nowoczesnym rozwiązaniem, które znajduje zastosowanie w  pomieszczeniach biurowych i domowych.

W sklepie puszki podłogowe.pl można zakupić różne ich rodzaje. Mowa tu o modelach z tworzyw sztucznych, czy metali. Proponowane są również wersje do szczególnej ochrony, przykładem są puszki hermetyczne. Wiele z tych propozycji dobrze sprawdzają się w podłogach technicznych.

Różne rodzaje puszek podłogowych

Puszki metalowe stosowane są do powierzchni betonowych, cementowych oraz anhydrytowych. Materiał ten zapewnia wysoką ochronę i trwałość. Modele metalowe wykonane są z aluminium lub stali nierdzewnej, posiadają one również elementy ze stali nieocynkowanej. Puszki stalowe mają zazwyczaj kompaktową budowę.

Warto również wyróżnić puszki plastikowe. Dzięki  przemyślanym projektom, można montować we wszystkich typach podłóg betonowych takich jak szlichta cementowa, betonowa lub anhydrytowa. Puszki wykonane są z wysokiej jakości, trwałego tworzywa, a konstrukcja nośna wzmocniona jest elementami metalowymi. Takie połączenie powoduje, że puszki podłogowe są trwałe i niezawodne.

Bogaty asortyment sklepu puszki podłogowe.pl

Rozmiary puszek są różne. Przykładem są modele o głębokości regulowanej od 75 mm do 105 mm. Mają one zastosowanie w podłogach technicznych i  i wylewkach betonowych. W zależności od wielkości floorboxów  wybiera się odpowiedni rozmiar puszek. Wśród propozycji wyróżniamy modele z mniejszą i większą ilością gniazd. Przykładem są modele sześciomodułowe. Są to propozycje zazwyczaj wyposażone w gniazda zasilania, multimedialne oraz USB.

puszka podłogowa do parkietu

Modele o wysokim stopniu ochrony

Puszki podłogowe oraz mikrokolumny wyposażone w gniazda siłowe posiadają wysoki stopień ochrony. Zabezpieczają one zawartość w maksymalny sposób przed różnymi niekorzystnymi czynnikami. Są one bardzo wytrzymałe, umożliwiają najazd samochodów. Aluminiowe kolumny to również bardzo dobre rozwiązanie do montażu na zewnątrz. Mają one wysoki stopień ochrony . Są odporne na działanie środków chemicznych oraz soli. Po odpowiednim odblokowaniu kolumny, jest ona wysuwana automatycznie na zewnątrz. Puszki posiadające bardzo dużą szczelność to modele hermetyczne. Są one przeznaczone do montaży na zewnątrz i wewnątrz budynków. Zazwyczaj umieszczone są w kostce brukowej, czy wylewce betonowej.

Skomentuj