Nowoczesna komoda do salonu

Nowoczesne komody – modne wyposażenie salonu

Salon to miejsce, w którym koncentruje się życie rodzinne i towarzyskie. Służy też do wypoczynku, a nic tak nie zakłóca relaksu, co nieuporządkowana przestrzeń. W okiełznaniu chaosu i urozmaiceniu wnętrza o efektowny dodatek pomoże Ci nowoczesna komoda, która może być jednocześnie praktyczną dekoracją. Jaką wybrać, aby osiągnąć taki efekt? Przygotowaliśmy kilka propozycji, którymi możesz się zainspirować!

Nowoczesne komody z oświetleniem

Współczesne wnętrza charakteryzują się minimalizmem przełamanym subtelnymi, a jednocześnie wyrazistymi akcentami. W ten trend idealnie się wpisują nowoczesne komody o prostej bryle, wyposażone w lampki. Zazwyczaj mają jasne fronty na wysoki połysk, od których odbija się poświata rzucana przez oświetlenie. Modnym rozwiązaniem jest też połączenie różnych gatunków materiałów. Charakterystyczną cechą takich mebli jest więc zestawienie białych lub imitujących marmur frontów z drewnianymi dodatkami.

Nowoczesne komody o nierównomiernej konstrukcji

Proste meble to synonim klasycznej elegancji, który nigdy nie wyjdzie z mody. Na rynku znajdziesz też modele o nietypowych kształtach i designerskim wykończeniu. Przykładem mogą być nowoczesne komody wyposażone w system półek, szuflad i schowków o asymetrycznym położeniu. W takich modelach często występują też przeszklenia lub fronty wykończone w kontrastujących odcieniach.  Oprócz walorów wizualnych nowoczesne komody w tym stylu są niezwykle praktyczne. Mogą pełnić funkcję witryny, schowka na drobiazgi oraz półek do wyeksponowania dekoracji.

Nowoczesna komoda

Nowoczesne komody w minimalistycznym wydaniu

Minimalizm jest zawsze w dobrym guście i nigdy nie wyjdzie w mody. Meble utrzymane w takiej stylistyce stanowią uniwersalny dodatek do wnętrz, gdyż łatwo je skomponować z pozostałym wyposażeniem. Nowoczesne komody, nawiązujące do tego nurtu aranżacyjnego, są zazwyczaj inspirowane skandynawskim wzornictwem. Meble są więc wybarwione na biało z widocznym usłojeniem desek. Mogą być też urozmaicone wstawkami z jasnego drewna, a nawet niewielkimi przeszkleniami, ale bez rzucających się w oczy detali ozdobnych.

Jaką komodę wybrać do modnego salonu?

Cechą charakterystyczną nowoczesnych komód jest różnorodność. Nie ma tu ujednoliconego schematu, według którego powstają meble. Możesz więc wybierać pomiędzy eleganckimi projektami a designerskimi konstrukcjami, a każda z nich będzie modnym dodatkiem do salonu. Najważniejsze jest to, żeby komoda spełniała swoją funkcję i przyczyniła się do tego, że wnętrze będzie wygodne i dobrze zorganizowane.

Skomentuj