Kuchnia nieco inaczej – co zamiast płytek pod szafki kuchenne?

Płytki ceramiczne to cecha charakterystyczna prawie każdej kuchni, dlatego jeżeli chcemy, aby nasza była nieco bardziej oryginalna i nietypowa – warto z nich zrezygnować na rzecz zupełnie innego rozwiązania. Ciekawy projekt kuchni to taki, który wykorzysta inne materiały, niejednokrotnie nawet ciekawsze od tradycyjnych płytek.

Najmodniejsze rozwiązania

Jeżeli płytki pod szafki w kuchni wydają Ci się rozwiązaniem nudnym i oklepanym, warto zdecydować się na coś zdecydowanie bardziej trendowego – drewno lub beton architektoniczny. Beton jest to materiał zalecany zwłaszcza w kuchniach bardzo nowoczesnych, który pozwala na wykonanie nie tylko okładziny ściany, ale również blatów czy akcesoriów. Również drewno może być wykorzystywane na kilka różnych sposobach – na blatach, meblach czy podłodze.

Beton architektoniczny w kuchni

Beton architektoniczny w kuchni

Jednak wolę klasykę

Część osób zdecydowanie chętniej decyduje się na tradycyjne, sprawdzone rozwiązania. Również wtedy warto zastanowić się, jakie płytki na ścianę do kuchni? Co ciekawe, nad blatem można zastosować zarówno płytki ścienne, jak i podłogowe – nie ma tutaj szczególnych wymagań. Płytki mogą być szkliwione bądź nieszkliwione. Te pierwsze charakteryzują się dużą odpornością na zabrudzenia, łatwiej je również czyścić.

Szkło czy fototapeta?

We wszystkich kuchniach, które mają ambicje być nowoczesnymi, dobrze sprawdzi się szkło. Jest ono mocowane na szybach lub śrubach a spod spodu widoczne jest wykończenie ściany – farbę, fototapetę czy cegłę. Również sama fototapeta jest świetnym pomysłem, gdyż dzięki dobrej jakości materiałom, jest to rozwiązanie łatwe do utrzymania czystości.

Kuchnia we szkle

Kuchnia we szkle

Skomentuj