produkty z magnezem

Kasza gryczana – najlepsze źródło magnezu

Niedobory wielu składników w organizmie prowadzą do przykrych konsekwencji. Bardzo często można spotkać osoby, które chodzą cały dzień senne, a także mają problemy z nerwami, czyli bardzo łatwo można je wyprowadzić z równowagi. Dlatego tak ważny dla dobrego samopoczucia jest fakt, żeby zadbać o odpowiednie odżywianie, bo to właśnie z codziennego pokarmu powinno dostarczać się jak najwięcej witamin i minerałów.

produkty z magnezem


Produkty z magnezem

Magnez jest to element, którego w ludzkim organizmie nie powinno zabraknąć. Bardzo często jedzenie wysoko przetworzonej żywności prowadzi do jego niedoboru. Magnez odpowiada za pracę szarych komórek, a także stabilizuje funkcję układu nerwowego, a także ma znaczny wpływ na działanie układu naczyniowo-sercowego. Ciekawy jest fakt, że mieszkańcy, gdzie występuje twarda woda, czyli bogata w magnez umierają rzadziej na zawał serca. Dlatego właśnie produkty z magnezem są tak bardzo istotne w codziennej diecie.


Najlepsze źródło magnezu

Według wielu osób to właśnie kasza gryczana jest świetnym sposobem na uzupełnienie niedoboru magnezu w organizmie. Jeśli chodzi o kaszę, to 1 torebeczka takiego produktu, czyli zazwyczaj jest to 100g, zaspokaja aż 55% dziennego zapotrzebowania na magnez. Warto pamiętać, że magnez występuje także w innych pokarmach dlatego jeśli z jednego woreczka uda się uzupełnić, aż 55% dziennego zapotrzebowania to nie trzeba się martwić o niedobór tego składnika w codziennej diecie. Najbardziej popularnym objawem braku magnezu jest senność, a także pulsujące oko.

Skomentuj