dotacja na rozwój firmy

Jak uzyskać środki na rozwój firmy?

Przedsiębiorcy w Polsce często borykają się z problemem, jak pozyskać środki na rozwój swojego przedsiębiorstwa. Ciekawym pomysłem są fundusze europejskie i różnego rodzaju programy, których polskie firmy mogą być beneficjentem.


środki na rozwój


Fundusze europejskie – dla kogo?

O wsparcie dla swojego biznesu powinni się postarać szczególnie właściciele miko, małych oraz średnich przedsiębiorstw. Mówiąc bardziej konkretnie, takie osoby mogą liczyć na dotacje z programów takich jak Inteligentny Rozwój.


Pożyczki na korzystnych warunkach

Korzystając z funduszy europejskich, możesz uzyskać w łatwy sposób pożyczkę. Będziesz musiał ją zwrócić, natomiast sposób jej otrzymania jest prostszy niż w banku. Fundusze europejskie mogą także zagwarantować zewnętrznemu bankowi, że kredyt będzie spłacony i należy ci go udzielić.


Wpisz się w lokalne strategie

Chcąc pozyskać liczne dotacje czy pożyczki na preferencyjnych warunkach, warto inwestować i zajmować się takimi obszarami, które rozwijają jakąś dziedzinę życia w twoim regionie i jest na nią przeznaczona odpowiednia kwota dotacji z Unii Europejskiej. Dzięki temu będziesz mieć szansę zrealizować duże zamówienie publiczne czy inwestycję, co rozwinie twoją firmę, a stosowne instytucje nie będą robiły problemów, gdyż mają specjalne środki do przeznaczenia na takie cele w danym roku budżetowym.


Inteligentny Rozwój – szansa dla twojej firmy

Szczególnie na okres do 2020 roku przeznaczono z budżetu UE duże środki na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw w naszym regionie. Nie przegap tej okazji.

Skomentuj