wejście drzwi

Wejście do domu XXI wieku

Każde wejście do domu powinno być przede wszystkim praktyczne i funkcjonalne. Nie można jednak zapomnieć o efekcie wizualnym. Wejście i drzwi to wizytówka każdego domu. Warto zatem zadbać o to, aby były nie tylko funkcjonalne, ale aby stanowiły także estetyczny wyróżnik domu.

Estetyka drzwi

Projektanci wnętrz starają się, aby każdy dom urządzony był w sposób idealny. Każdy ma swój gust i stara się, aby dom urządzony był w jego ulubionym stylu. Wszystkie te zabiegi dotyczą jednak najczęściej tylko wnętrza domu. Zapomina się o jego wejściu i drzwiach. A przecież to drzwi są pierwszym elementem, jaki widzą odwiedzający dom goście. Warto zatem pomyśleć także o ich estetycznym kształcie i wykończeniu.

wejście do domu

Nowoczesne szklane drzwi

Jednym z takich elementów, które będą miały wpływ na design wejścia jest szkło. Dzięki temu drzwi mogą wyglądać estetycznie i nowocześnie. Stosuje się do tego tzw. pakiety szybowe. Dodać tu trzeba, że takie drzwi doskonale trzymają ciepło. Nie ma zatem obaw, że szklane drzwi będą powodem uciekania ciepła. Co ważne, drzwi szklane to także możliwość na naprawdę kreatywne rozwiązania wizualne. M.in. dzięki możliwości zastosowania różnego rodzaju szkła, np. szkła dekoracyjnego, matowego czy przezroczystego.

Wejście energooszczędne

W ostatnich latach coraz częściej zwraca się uwagę na energooszczędność domów. Nie można w tym temacie zapominać o samych drzwiach. Drzwi płytowe to konstrukcja, która pozwala wypełnić skrzydło i próg odpowiednim materiałem termoizolacyjnym. Może być to pianka poliuretanowa lub styropian. Dzięki takie rozwiązaniu energooszczędne wejście będzie mieć niezwykle niski współczynnik U, czyli współczynnik przenikania ciepła. Jak wspomniano wcześniej energooszczędne wejście może być wykonane także ze szkła. To świetne połączenie estetyki i praktyką.

Skomentuj