siłowniki pneumatyczne

Produkcja i sprzedaż siłowników pneumatycznych

Do najważniejszych części konstrukcyjnych urządzeń przemysłowych z pewnością należy zaliczyć  siłowniki pneumatyczne. Warto przybliżyć nieco kwestię ich produkcji, jak również sprzedaży. Jak powstają siłowniki? Kto zajmuje się ich produkcją oraz sprzedażą?

Jak przebiega produkcja siłowników pneumatycznych?

Podstawowy materiał, z którego wykonuje się siłowniki, to pręty stalowe. Często wykorzystywana jest stal węglowa chromowana, jednak najpowszechniej stosuje się stal nierdzewną. Decyduje o tym zwykle zastosowanie siłowników, gdyż jeśli ich przeznaczeniem jest praca w trudnych, wilgotnych warunkach, odporność na korozję jest kwestią kluczową. W wyniku cięcia prętów stalowych powstają odpowiednie, zaprojektowane wcześniej profile. Kiedy są one już gotowe, do wykonania pozostają już tylko prace wykończeniowe, takie jak na przykład obróbka skrawaniem. Jej zadaniem jest nadanie siłownikowi odpowiedniego kształtu oraz wygładzenie powierzchni.

produkcja siłowników

Produkcja głównej części siłownika to dopiero pierwszy etap, po którym przychodzi czas na dołączenie pozostałych elementów. Przede wszystkim konieczne jest wykonanie mocnego połączenia pręta z tłokiem. Zwykle producent siłowników korzysta z kleju anaerobowego lub innego równie silnego preparatu, który daje pełną gwarancję, iż nie dojdzie do rozpadu konstrukcji. Kiedy powyżej wymienione części zostaną już ze sobą połączone, należy umieścić w siłowniku tłok czy też wałek, w zależności od konkretnego modelu. Niezwykle istotne jest, aby tłok uzyskał odpowiednią smarność. To od sprawnej pracy tego elementu zależy, czy siłownik ostatecznie działa tak, jak należy. Dlatego też producent musi dokładnie pokryć tłok specjalistycznym smarem.

Kontrola działania

Kiedy produkcja siłowników jest już zakończona, muszą one zostać poddane szczegółowej kontroli, zanim zostaną dopuszczone do sprzedaży. Rzecz w tym, iż są to części strategiczne, od których zależy poprawność i bezpieczeństwo pracy rozmaitych maszyn i urządzeń. Jakiekolwiek uchybienia mogłyby w łatwy sposób doprowadzić wręcz do tragedii. Dlatego też poleca się kupować siłowniki tylko od sprzedawców, których sprzęt posiada odpowiednią renomę. Poszukując siłowników, warto zwrócić się do firmy Air-com, uchodzącej za jedną z najlepszych na rynku. W ofercie Air-com znajdują się zarówno standardowe, jak i wykonywane na zamówienie siłowniki oraz rozmaite urządzenia pneumatyczne, w tym również sprężarki. Wszystkie produkty przechodzą dokładne testy jakości, dzięki którym otrzymują certyfikaty potwierdzające zgodność z polskimi oraz europejskimi normami bezpieczeństwa.

Skomentuj