Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/platne/serwer280081/public_html/net-arena.pl/wp-content/themes/zivah/includes/layouts/blog/content.php on line 111

Rodzaje kominków

Kominek to doskonały element  dekoracyjny domu, dający niezwykłą atmosferę, klimat i ciepło. Kominkiem można ogrzać zarówno jedno pomieszczenia jak i cały dom. Na rynku jest wiele rodzajów kominków, mających różne funkcje, dlatego też wybór odpowiedniego nie jest łatwy.

Wymieniając rodzaje kominków można użyć klasyfikacji ze względu na wkład grzewczy, rodzaj użytego paliwa oraz ze względu na styl.  

Ze względu na użycie wkładu grzewczego można wyróżnić kominki otwarte i zamknięte. W kominkach otwartych nie stosuje się wkładu grzewczego, a z kolei kominki zamknięte to te z wkładem.

http://inspiracjewnetrz.pl/

Kominki klasyfikuje się także ze względu na rodzaj opału, w zależności czym chcemy ogrzewać dom taki rodzaj kominka wybieramy. Na rynku są kominki na drewno, elektryczne, gazowe i biokominki.

Kominki wyróżnia się również ze względu na styl, wybierając kominek powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego wygląd, musi pasować do stylu panującego w domu. Kominki klasyczne to ten styl pasujący do tradycyjnych wnętrz, przeważnie wykonane są z kamienia i mają duże palenisko. Kolejny rodzaj kominków to rustykalne, charakteryzują się dużymi rozmiarami i wykonane są z gotowych elementów. Ten rodzaj kominka jest najbardziej popularny i przeważnie jeżeli chodzi o cenę to jest najtańszy. Spośród wielu rodzajów można także wymienić nowoczesne kominki, kaflowe, wolnostojące.

Skomentuj