Nieszczarka biurowa

Czym kierować się kupując niszczarki do papieru?

Większość dokumentów biurowych lub ich kopii przechowywana jest przez określony regulaminem każdego biura czas. Po tym czasie ulegają przedawnieniu i powinny być profesjonalnie zniszczone w taki sposób by nikt niepowołany nie mógł wykorzystać umieszczonych tam danych wrażliwych do innych celów.

niszczarka do papieru

Cross Cut niszczarki na dane wrażliwe

Do tego typu likwidacji dokumentów służą urządzenia zwane niszczarkami.

Niszczarki typu Cross Cut to urządzenia zaprojektowania do niszczenia dokumentów biurowych, jak i osobistych, do postaci drobnych ścinków, niemożliwych do poskładania. Są to niewielkie urządzenia, posiadające kilkunastolitrowy pojemnik na ścinki, bardzo łatwy do odpięcia i opróżnienia. Stalowe ostrza urządzenia, jednorazowo mogą zniszczyć kilka kartek, a także zszywki spinacze i plastikowe karty kredytowe.

Niszczarka pracuje w trybie ciągłym dzięki czemu intensywność pracy niszczarki jest bardzo efektywna, a dane wrażliwe z dokumentów nie wpadną w niepowołane ręce.

Intensywność pracy niszczarki

Kupując niszczarkę należy zwrócić uwagę na jej wydajność – niszczarka likwidująca tylko jedną lub dwie kartki będzie mało przydatna w biurze – możliwości cięcia twardych materiałów, szybkość działania, estetykę oraz wielkość.

Do małych biur polecane są niszczarki niewielkich rozmiarów, które można ustawić przy każdym biurku, natomiast w urzędach, w których konieczność niszczenia dokumentów w celu utajnienia danych poufnych, konieczne jest zastosowanie dużych niszczarek przemysłowych. Wiąże się to z efektywnością i szybkością przerobu materiałów przeznaczonych do likwidacji.

Niszczarki przemysłowe przystosowane są do zniszczenia jednorazowo ponad stu kartek papieru, grubych tekturowych teczek, spinaczy, zszywek, plastikowych kart i wielu innych przedmiotów. Niektóre modele niszczą również płyty CD.

Skomentuj