opakowania wysyłkowe

Opakowania tekturowe – rodzaje i zastosowanie

Tektura to najgrubszy materiał papierniczy wykorzystywany życiu codziennym oraz w wielu gałęziach przemysłu.

Opakowania kartonowe

Pudełka z tektury są niezwykle uniwersalne i doskonale sprawdzają się jako opakowania wysyłkowe. Mogą służyć także do zapakowania prezentów lub przechowywania cennych dokumentów.

opakowania kartonowe

Opakowania dla produktów spożywczych

Charakterystyczną cechą tego typu opakowań jest fakt, iż opakowania tekturowe nie pozwalają zmienić smaku, zapachu, a także wyglądu żywności, dodatkowo nie przepuszczają światła. Dzięki temu produkty spożywcze mogą dłużej utrzymać świeżość.

Opakowania zbiorcze

Służą do magazynowania, przechowywania oraz logistyki towarów zapakowanych w opakowania jednostkowe. Dzięki temu w jednym dużym kartonie możemy pomieścić nawet kilkadziesiąt opakowań jednostkowych, które wysyłane osobno generowałyby duże koszty.

Opakowania na pizze

Kartony na pizzę są wykonane z materiału wielowarstwowego z barierą ochronną w postaci metalizowanych folii. Opakowanie jest wytrzymałe i zarazem estetyczne, a po włożeniu gorącej pizzy dłużej podtrzymuje ciepło.

Opakowania laminowane

Produkowane są poprzez pokrycie powierzchni opakowania laminatem, aby pozyskać dodatkowe cechy np. zwiększenie odporności na czynniki zewnętrzne, czy możliwości estetyczno-dekoracyjne.

Zalet tego typu produktów jest wiele. Największą z nich jest niski koszt produkcji. Opakowania tekturowe z nadrukiem służą ponadto do celów reklamowych. Ponadto nasz nadruk na opakowaniu może sprawić, że produkt będzie bardziej atrakcyjny dla naszego klienta.

Skomentuj