Mały raj na ziemi dla każdego – stylowy balkon

Każdy z nas potrzebuje od czasu do czasu nieco zwolnić i zaczerpnąć powietrza. W codziennej gonitwie potrzebujemy miejsca, gdzie moglibyśmy odpocząć i zapomnieć o troskach, które towarzyszą nam każdego dnia. Wbrew pozorom nie trzeba nigdzie wyjeżdżać, aby choć na chwilę zapomnieć o kłopotach, wyciszyć się i odpocząć. A gdzie możemy to zrobić? Odpowiedź jest bardzo prosta – na własnym balkonie!

Dla każdego coś idealnego

Ilu ludzi tyle wizji balkonu doskonałego. Mimo to jednak coraz większą popularnością cieszą się niezwykle nowoczesne, minimalistyczne balkony, które stawiają nie tylko na elegancki wygląd, ale również na funkcjonalność. W przypadku takiego stylu meble do balkonu muszą być  szczególnie trwałe, ale również bardzo proste w swej formie. Takie minimalistyczne zestawy balkonowe świetnie będą wyglądały połączone z donicami w odcieniach szarości, brązu czy przełamanej czerni. W połączeniu z odpowiednio dobranym oświetleniem dadzą wręcz bajkowy efekt.

Idealny balkon

Idealny balkon

Prawie jak kolejny drugi salon

Dobrze urządzony balkon może z powodzeniem być zamiennikiem dla salonu w ciepłych miesiącach. Jeżeli zdecydujemy się na stylowe meble na balkon to one w połączone ze zwiewnymi tkaninami dadzą wrażenie, jakbyśmy przebywali w kolejnym pomieszczeniu. Posiadanie takiego eleganckiego salonu na świeżym powietrzu jest niezwykle dużą dogodnością a wymaga jedynie odrobiny wysiłku włożonego w poszukiwanie odpowiednich tkanin. Z pewnością ta gra jest warta świeczki.

Balkon na lato

Balkon na lato

Ciut za mało miejsca

Nawet, gdy balkon zajmuje bardzo niewielką powierzchnię, możemy stworzyć z niego wymarzony zakątek. Wymaga to jednak dodatkowej pracy i przemyślanych rozwiązań. Świetnie sprawdzą się składane meble, które bez problemu można przechowywać ”na płasko”. Dużą popularnością cieszą się również meble na kółkach, dzięki czemu przesuwanie ich jest dziecinnie proste. Warto również pamiętać, że większość dekoracji na mały balkonie powinna wisieć, gdyż stojące na podłodze doniczki mogą zagracić niewielką powierzchnię.

Skomentuj