Bloczek betonowy
Bloczek betonowy

Bloczki betonowe w ogrodzie – funkcjonalne sposoby na wykorzystanie elementów betonowych w aranżacji ogrodu

Gotowy bloczek betonowy w swojej surowej formie, idącej w parze w trwałością, może stać się doskonałym elementem wykończeniowym, a nawet dekoracyjnym w ogrodzie. W zależności od stosowanego w aranżacji ogrodu stylu możemy zastosować różnego rodzaju materiały do wykończenia. Drewno, kamień, marmur, kostka, metal, możliwości jest mnóstwo, ważne, aby tak połączyć materiały, aby wpisywały się w stylistykę całej architektury ogrodowej. Wykończenia betonowe obecnie należą do dość popularnych rozwiązań z tego względu, że można je stosować zarówno w przestrzeni o mocno nowoczesnym designie, jak i w neutralnej, ciepłej stylistyce.

Bloczki betonowe na obrzeża i nie tylko

To, w jaki sposób zastosujemy w ogrodzie bloczek betonowy, zależy przede wszystkim od naszej fantazji. Dzięki temu, że jest to element wytrzymały i solidny, możemy z niego zrobić zarówno obrzeża do rabat kwiatowych, jak i możemy zastosować go do wykończenia ścieżek wykonanych na przykład z kostki brukowej. Bloczek betonowy to również świetny materiał na stworzenie niewielkich donicy na kwiaty ozdobne.

bloczek betonowy

Murki ogrodowe z bloczków betonowych

Bloczek betonowy z powodzeniem może być też używany jako materiał do budowy niskich murków, czy też standardowych ogrodzeń. Tworząc odpowiedni fundament i stosując dobrej jakości, mrozoodporną zaprawę, murek wykonany z bloczków betonowych będzie trwały, ale tez efektowny. Chłodne betonowe ogrodzenie, doda posesji klasy, ale też będzie pięknie komponowało się z otaczającą je zielenią.

Skomentuj