Leasing dla nowych firm

Leasing dla początkujących. Czy da się wziąć leasing na firmę jednoosobową?

Zakładając firmę, bez względu czy będzie to jednoosobowa działalność, czy też mała spółka, w każdym z tych przypadków na początku potrzebne są środki finansowe na rozwój, wyposażenie i bieżące wydatki. Aby firma zaczęła przynosić zyski, potrzeba czasu, ale też inwestycji. Świeżo upieczeni przedsiębiorcy nie zawsze posiadają wystarczające nakłady finansowe, dlatego muszą korzystać z dostępnych form finansowania, takich jak dotacje, pożyczki, kredyty lub leasing dla nowo otwartych firm. Niestety przedsiębiorcy z krótkim stażem mogą spotkać się z pewnymi trudnościami ze zdobyciem finansowania, ponieważ banki i wszelkie instytucje oferujące leasingi i pożyczki, wymagają od nich zestawów dokumentów, które pozwolą ocenić ryzyko udzielenia kredytu samochodowego i będą zabezpieczeniem dla banku.

Leasing na firmę jednoosobową — trudne, ale nie niemożliwe

Leasing dla nowej firmy to jedno z lepszych rozwiązań na zakup maszyn lub pojazdów do firmy. Nawet nie posiadając długiej historii kredytowej, możliwe jest pozyskanie tego rodzaju wsparcia. Leasing dla nowo otwartych firm udzielają różne instytucje takie jak banki czy też popularne autobanki, które współpracują z producentami samochodów lub ich dystrybutorami. Oferując leasing na firmę jednoosobową, instytucje te często rekompensują sobie zwiększone ryzyko, ustalając wyższą marżę oraz opłaty dodatkowe. Co może finalnie okazać się dla młodego przedsiębiorcy nieopłacalne, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji o leasingu warto dokładnie przeanalizować oferowane warunki.

Leasing dla nowo otwartych firm – wymagania

Planując leasing na firmę jednoosobową, musimy liczyć się z tym, że leasingodawca może wymagać od nas różnych dokumentów, które pozwolą na skontrolowanie potencjalnego klienta. Zabezpieczenia, jakie stosują leasingodawcy, mogą być następujące:

  • prawo do przeprowadzenia kontroli sprzętu czy pojazdu, który jest przedmiotem umowy
  • zobowiązanie do udostępnienia leasingodawcy dokumentów finansowych firmy
  • prawo do bezzwłocznego rozwiązania umowy leasingowej, w przypadku nieterminowego regulowania należności
  • poręczenie osoby prywatnej lub firmy
  • gwarancja odkupu przedmiotu umowy
  • hipoteka nieruchomości

Wnioskując o leasing dla nowej firmy, musimy liczyć się właśnie z wyżej wymienionymi zabezpieczeniami, ze strony leasingodawcy.

Skomentuj