drukarka atramentowa

Jaka drukarka atramentowa?

Drukarka atramentowa jest już niemal niezbędna w każdym domu. Mimo, że na rynku powstały już nowoczesne drukarki laserowe, to jednak nadal bardzo często decydujemy się na te z wykorzystywaniem tuszu i drukarki laserowe nie wyparły jeszcze tych atramentowych. Musimy też wiedzieć, że za cenę najtańszej drukarki laserowej, kupimy już dość dobrą drukarkę atramentową i jakość druku będzie zdecydowanie lepsza.

jaka drukarka atramentowa


Jakie są różnice obu drukarek?

Drukarka laserowa nie potrzebuje do druku tuszu, tak jak to się dzieje przy drukarkach laserowych. Atrament a laser lepiej sprawdza się przy zupełnie innych elementach, które drukujemy. Przykładowo druk laserowy nadaje się dużo lepiej, kiedy mamy wydrukować tekst, a ta atramentowa wydrukuje nam zdecydowanie lepsze zdjęcia. Dlatego w biurach najczęściej znajdziemy drukarki laserowe, gdzie treści drukowanej jest zdecydowanie więcej.


Która z drukarek pracuje szybciej?

Różnice są właściwie mało zauważalne, jeśli chodzi jednak o zdjęcia, to zdecydowanie drukarki laserowe robią to wolniej od atramentowych. Szybkość druku zależy też od drukarki, na którą się zdecydujemy, bo kupując drukarkę laserową w cenie dobrej atramentowej niestety ta pierwsza będzie znacznie gorsza.


Energia elektryczna obu drukarek jest bardzo porównywalna mimo, że te laserowe miały być tańsze w eksploracji. Przy dłuższym użytkowaniu nie zauważymy raczej znaczącej różnicy. Na niekorzyść drukarki atramentowej jednak przeważa fakt, że tusz potrafi zasychać, przez co trzeba go wymienić, a jeśli chodzi o drukarki laserowe nie mamy tego problemu.

Skomentuj