Modna transparentność – gdzie wykorzystać ten trend?

Każdy z nas chce mieć mieszkanie naprawdę wyjątkowe i urządzone. Z tego też względu aranżując wnętrze coraz częściej decydujemy się na rozwiązania nieoczywiste i nieco szalone. Absolutnie nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie! Na rynku pojawiają się przeróżne trendy, które mają szansę sprawić, że mieszkanie jest niezwykle oryginalne i zapada w pamięć na dłużej. Jednym z nich są transparentne krzesła.

Gdzie można zastosować transparentne krzesła?

Warto podkreślić, że jest to trend, który można wykorzystać naprawdę wszędzie. Świetnie sprawdzą się zarówno w jadalni, pokoju dziecięcym, w niewielkich wnętrzach, jak i w dużych salonach czy na tarach bądź balkonach. Dodatkowym ich walorem jest fakt, że świetnie dekorują każde wnętrze a przy okazji nie zagracają przestrzeni.

Krzesła idealne

Krzesła idealne

Przezroczyste krzesła świetnie wyglądają zwłaszcza w jadalniach, gdzie nie przytłoczą stołu i nadadzą wnętrzu lekkości. Równie dobrym pomysłem jest zastosowanie ich w pokoju dziecięcym, gdyż niezwykłe kolory krzeseł sprawią, że każde dziecko znajdzie coś idealnego dla siebie. Ponadto warto podkreślić, że transparentne krzesła łatwo się czyści.

Co znajdziemy w sklepach?

Na rynku dostępne są różne rodzaje krzeseł, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Najogólniej mówiąc, znajdziemy transparentne krzesła poliwęglanowe oraz akrylowe, a głównym kryterium wyboru zazwyczaj jest cena. Krzesła poliwęglanowe charakteryzują się bardzo dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz dużą wytrzymałością na zmienne warunki atmosferyczne. Ważną cechą jest także fakt, iż mają większą przejrzystość niż szkło. Niestety, są one bardzo drogie a najbardziej klasyczny model Louis Ghost to koszt około 1000 zł.

Akrylowe krzesła to zdecydowanie tańszy odpowiednik, który można kupić już za 200 złotych. Niestety, są one nieco mniej odporne na uszkodzenia czy zmienne warunki atmosferyczne, jednak ich przejrzystość jest naprawdę imponująca. Wartym podkreślenia jest to, że są to krzesła bardzo łatwe do utrzymania czystości, wystarczy woda i mydło, choć w przypadku krzeseł poliwęglanowych można stosować też silniejsze detergenty.

Oryginalne krzesła w jadalni

Oryginalne krzesła w jadalni

Warto czy nie?

Z pewnością nie jest to rozwiązanie bardzo tanie, zwłaszcza jeżeli chcemy zakupić krzesła poliwęglanowe, nie zastępując ich tańszymi odpowiednikami. Mimo wszystko jest to doskonały pomysł na to, aby nadać wnętrzu lekkości, dlatego świetnie sprawdzi się przede wszystkim w mieszkaniach o niewielkich powierzchniach. Kto powinien zatem zdecydować się na transparentne krzesła w swoim mieszkaniu?

Transparentne krzesła to propozycja dla każdego kto nie przepada za oczywistymi rozwiązaniami. Świetnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach i bardzo przyciągają uwagę. Sprawdzą się podczas aranżowania praktycznie każdego pomieszczenia, niezależnie od jego wielkości. No i jest to element niezbędny w sypialni każdej fanki Seksu w Wielkim Mieście.

Skomentuj