Dobry plan to klucz do sukcesu

Choć oświetlenie w kuchni powinno być  przede wszystkim funkcjonalne, nie musi to powodować, że będzie ono brzydkie. W sklepach można znaleźć designerskie lampy do kuchni, które łatwo wręcz pomylić z lampami dedykowanymi do bardziej reprezentacyjnych pomieszczeń, jak chociażby salon. Projektanci doskonale wiedzą, że nie trzeba rezygnować z doskonałego wyglądu na rzecz funkcjonalności, dlatego też ich propozycje są nie tylko ładne, ale również bardzo praktyczne.

Zastanawiając się jakie lampy do kuchni będą najlepsze, warto wziąć pod uwagę, że ich zadaniem nie jest jedynie efektowna aranżacja wnętrza, ale przede wszystkim bezpieczeństwo i funkcjonalność. Odpowiednie oświetlenie jest niezwykle ważne, gdy używamy ostrych narzędzi, chociażby podczas krojenia. Nieco cieplejsze światło przyda się tuż nad blatem, powinno być ono również o mniejszej mocy, gdyż tutaj główne znaczenie ma nastrój.

Przytulna i funkcjonalna kuchnia

Przytulna i funkcjonalna kuchnia

Dekorowanie kuchni nie jest łatwe

Ze względu na fakt, że wszystko, co znajduje się w kuchni, powinno być praktyczne, również z ozdoby powinny pełnić konkretne funkcje, oprócz kwestii estetycznych. Za praktyczne dekoracje w kuchni można z pewnością uznać designerskie lampy sufitowe. Ich zadaniem jest przede wszystkim rozjaśnienie wnętrza, dlatego włącznik lampy powinien znajdować się jak najbliższe drzwi. W kuchniach świetnie sprawdzą się również punkty świetlne, np. reflektory halogenowe bądź LEDowe, których światło jest skierowane na wybrane miejsce.

Odpowiednie oświetlenie w kuchni

Odpowiednie oświetlenie w kuchni

Nowoczesna kuchnia ma wymagania

W naprawdę nowoczesnej kuchni na pewno natrafimy na kilka różnych rodzajów oświetlenia. Niezbędne jest wspomniane wcześniej światło ogólne, ważne jest także zastosowanie odpowiedniego światła nad stołem. Szczególnie staranne jest dobrze oświetlenie blatów. Punkty świetlne pomogą nie tylko świetnie doświetlić dany obiekt, ale również mogą dawać bardzo ciekawy, dekoracyjny efekt.

Skomentuj