Nowoczesny salon

Czarno na białym – nowoczesne kolory w nowoczesnym wnętrzu

Urządzenie własnego mieszkania jest zadaniem niełatwym, zwłaszcza, jeżeli chcemy, aby było naprawdę stylowe. Często nasza wizja rozbija się o rzeczywistość i to, co świetnie wyglądało ”na papierze” w rzeczywistości prezentuje się nieco gorzej. Niestety, tak dzieje się bardzo często w przypadku czarno-białych wnętrz, gdzie każdy, najmniejszy nawet detal musi być doskonale przemyślany i zaaranżowany. W Internecie można znaleźć wiele doskonałych przykładów na to, w jaki sposób zaplanować czarno-białe wnętrze, które nie będzie wyglądało kiczowato.

Klasyka gatunku

Często zastanawiamy się: jaki kolor mebli do białego wnętrza? Co będzie najlepszym rozwiązaniem? Niezwykle ciekawym pomysłem a równocześnie cieszącym się coraz większą popularnością są czarne meble w białym wnętrzu. Co prawda, jest to propozycja raczej dla odważnych osób, które cechuje też duża samodyscyplina. Dlaczego? Ponieważ utrzymanie czarnych mebli w czystości wymaga bardzo dużego zaangażowania. Warto również pamiętać o tym, aby nie przedobrzyć i z eleganckiego pomieszczenia nie stworzyć jego kiczowatej karykatury.

Stylowy salon

Stylowy salon

Czarny to też kolor

Warto pamiętać, że obecnie w modzie są bardzo odważne, nowoczesne kolory w aranżacji wnętrz. Co ważne, czerń świetnie będzie komponowała się ze znakomitą większością z nich. Trzeba jednak uważać na to, aby nie przesadzić i aby inny wyraźny kolor nie zdominował czarnych mebli. W czasopismach wnętrzarskich można zaobserwować, iż aktualnie stawia się przede wszystkim na minimalizm – im mniej dekoracji, ozdób i innych drobiazgów, tym lepiej prezentuje się całe wnętrze. Mimo wszystko jednak pomieszczenia czarno-białe wymagają delikatnego przełamania i w tej roli świetnie sprawdzi się czerwień, róż czy turkus. Jeżeli jednak nie chcemy ryzykować tak intensywnych kolorów, można również zdecydować się na różne odcienie szarości.

Skomentuj