Ponadczasowa biel

Biel we wnętrzach to kolor tak samo ponadczasowy, jak dla wielu osób… nudny. Na szczęście coraz częściej dobrze przygotowany projekt kuchni może z powodzeniem odczarować ten kolor i sprawić, aby nabrał on zupełnie innego, niepowtarzalnego charakteru. Nic zatem dziwnego, że wiele osób decyduje się na kuchnię w bieli, gdyż wygląda ona nie tylko bardzo elegancko, ale przede wszystkim bardzo przytulnie i domowo. Zwłaszcza, jeżeli jest odpowiednio zagospodarowana.

Odczaruj białe meble kuchenne

Wiele osób nie decyduje się na biel w kuchni w obawie przed ciągłym sprzątaniem i wycieraniem. Nie można powiedzieć, że tłuszcz czy brud nie będą widoczne na białych meblach, jednak z pewnością nie będą one bardziej odczuwalne niż w przypadku innych kolorów. Co więcej, praktyczne kolory mebli kuchennych wymieniane przez projektantów, często są naprawdę jasne. Dzieje się tak ponieważ wszystkie mankamenty i brud są znacznie mniej widoczne niż na czarnych czy granatowych blatach.

Kuchnia w bieli

Kuchnia w bieli

Z czym połączyć białe meble kuchenne?

Wbrew pozorom biel w kuchni może być połączona tak naprawdę ze wszystkim. Świetnie sprawdzi się modna ostatnio szarość, styl prowansalski, żywe kolory, drewno, szkło czy nawet… cegła. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ten ostatni materiał, gdyż jest jednym z najciekawszych i często wykorzystywanych w aranżacji wnętrz. Idealnie sprawdzi się również w przypadku kuchni, jednak trzeba pamiętać, że całość powinna być nieco surowa i eleganckie zdobienia raczej nie będą tutaj dobrym pomysłem.

Elegancka kuchnia

Elegancka kuchnia

Świetnym pomysłem będzie również połączenie bieli z innymi, jasnymi kolorami. Jasne kolory na ścianach czy krzesłach doskonale będą współgrały z bielą mebli, dlatego warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Jednak nie jest to rozwiązanie tak nowoczesne, jak w przypadku, gdy wykorzystamy szkło. Szklane blaty i białe meble dadzą niezwykle elegancki, zupełnie nieoczywisty wygląd.

Skomentuj