Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/platne/serwer280081/public_html/net-arena.pl/wp-content/themes/zivah/includes/layouts/blog/content.php on line 111

Fenomen inteligentnego domu

Wiele osób twierdzi, że tzw. inteligentny dom to fanaberia. Jednak osoby które zdecydowały się na taki system w domu, nie wyobrażają sobie już jego braku. Nic dziwnego, w końcu taki dom ma bardzo wiele zalet.

Oszczędności

Jeżeli inteligentna instalacja jest prawidłowo skonfigurowana, może zmniejszyć użycie prądu i gazu nawet w wielkości 30%. Dzieje się tak ponieważ system opierając się na czujnikach ruchu może gasić światło w pomieszczeniu za każdym razem kiedy stwierdzi, że nikt już w nim nie przebywa. Kiedy otworzymy okno lub drzwi tarasowe, od razu wyłączy wentylację i klimatyzację. Podczas gdy dom jest pusty, system obniża temperaturę w pomieszczeniach a zbędne urządzenia odłączy od sieci elektrycznej. Nie zostanie też uruchomiony system nawadniania jeśli niedawno padał deszcz dzięki czemu system zaoszczędzi dla nas wodę.

Wygoda i bezpieczeństwo

Jeśli system zarejestruje wewnątrz lub na zewnątrz budynku potencjalnie niebezpieczne dla mieszkańców zdarzenia,  natychmiast na nie reaguje poprzez wszczęcie procedur alarmowych, zabezpieczających i odstraszających. Wygoda operowania systemem polega na zdalnym wykonywaniu za użytkowników szeregu czynności kontrolnych i zarządzających.

Rodzaje systemów

Do wyboru mamy system otwarty lub zamknięty. Różnica między nimi jest bardzo prosta -systemy zamknięte oferują produkty (technologię, programy, urządzenia, itp.) pochodzące tylko od jednego producenta. Wybierając tego rodzaju system, inwestorzy nie mogą skorzystać z produktów innych firm. W systemach otwartych natomiast, oprogramowanie, urządzenia i osprzęt do nich wytwarza wielu programistów i wiele firm jednak produkty te są w pełni kompatybilne.

1 komentarz

  • Anonim

    Oszczędność, komfort i bezpieczeństwo, to niepodważalne zalety inteligentnych domów, które stopniowo zyskują coraz większe grono zwolenników. Czybędą tak powszechne, że staną się normą? Jest to wielce prawdopodobne, biorąc pod uwagę jak wielki postęp widoczny jest chociażby w różnorodności narzędzi pneumatycznych https://air-com.pl/k/narzedzia-pneumatyczne,237 jak i wielu innych nowoczesnych maszyn, którą obecnie są już dostępne dla każdego

Skomentuj