Zielono mi – wybieramy kwiaty na balkon

Idealny balkon to miejsce, w którym możemy zaczerpnąć tchu i na chwilę odpocząć od codziennej gonitwy. Dodatkowo odpowiednio zagospodarowany i ukwiecony może stać się wizytówką każdego domu! Z tego też powodu wiele osób, które nie posiadają ogródka, decydują się na uprawę kwiatów na balkonie, aby chociaż w ten sposób mieć kontakt z przyrodą. Jeżeli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z własnym balkonem, warto zastanowić się jakie kwiaty na balkonie sprawdzą się najlepiej.

Trudne warunki – jak sobie z nimi poradzić?

Niestety, balkon to dość specyficzne miejsce, jeżeli chodzi o hodowlę roślin. Warto pamiętać o tym, że nie wszystkie kwiaty na balkonie będą się dobrze czuły. Są rośliny światłolubne, które będą zdecydowanie słabiej kwitły na zacienionym balkonie wychodzącym na północ, są też te lubiące cień, które mogą ulec poparzeniu na balkonie południowym. Z tego też względu warto uwzględnić wszystkie warunki panujące na naszym balkonie, aby wybrane rośliny i kwiaty miały szansę świetnie rosnąć. Na zacienionym balkonie świetnie sprawdzą się begonie, fuksje oraz bluszcze. Słoneczny balkon można obsadzić aksamitkami, bratkami czy celozjami.

Kwiaty na balkonie

Kwiaty na balkonie

Czym udekorować balkon?

Jeżeli decydujemy się na balkon pełen roślin, praktycznie inne dekoracje mogą okazać się zbędne. Mimo wszystko warto zdecydować się na kilka drobiazgów. Jakie dekoracje na balkonie sprawdzą się najlepiej? Na pewno świetnie sprawdzą się lampki, które dają przyjemne światło, np. popularne ostatnimi czasy cotton balls, które co więcej można zrobić samodzielnie. Równie dobrym pomysłem na pewno okażą się delikatne tkaniny, które mogą pełnić rolę firan i zasłon od otaczającego świata i wścibskich sąsiadów. W połączeniu z eleganckimi, stylowymi meblami ogrodowymi, ładne rośliny oraz eleganckie dodatki sprawią, że nasz balkon stanie się idealnym miejscem do odpoczynku i zregenerowania.

Skomentuj