Kominek w nowoczesnym wnętrzu

Nowoczesne wnętrze to pomieszczenie zaaranżowane prostymi przedmiotami i meblami, dlatego też chcąc zamontować kominek, należy również wybrać jego nowoczesny wzór. W nowoczesnym wnętrzu kominek powinien być wbudowany w ścianę i być bardzo oszczędnie ozdobiony wzorami.

Nowoczesny kominek charakteryzuje się prostotą zachowując przy tym efektowną formę.  Należy także zaznaczyć, że wkład kominkowy ma zazwyczaj nietypowy kształt i posiada zaawansowane rozwiązania typu podnoszona automatycznie szyba lub regulowany nawiew. Obudowy kominkowe nowoczesnego stylu nie wystają zbytnio ze ściany, ale są w nią wbudowane. Ozdobę takiego kominka stanowi zazwyczaj jakiś luksusowy materiał typu kamień naturalny: marmur, wapń, piaskowiec lub drewno egzotyczne. Taki kominek przeważnie na ścianie wygląda jak obraz na ścianie.

http://umeblujzklasa.pl/

W nowoczesnym wnętrzu można także zastosować kominki elektryczne lub gazowe, można powiedzieć że stanowią one alternatywę dla kominków na drewno. Efekt wizualny jest podobny, jak w przypadku kominka na drewno z tym, że tego typu kominki nie wymagają montażu przewodu kominowego oraz tak skomplikowanego montażu.

Przy aranżacji nowoczesnego wnętrza nie należy pamiętać by nie stosować zbyt wzorzystych ozdób, zarówno na ścianach jak i meblach.

Skomentuj