Płyty meblowe, czyli z czego warto wykonać meble

Płyty meblowe to jeden z popularniejszych materiałów wykorzystywanych w procesie produkcji elementów wyposażenia. Łatwe w obróbce, w bogatej gamie kolorystycznej – są idealnym tworzywem dla stolarzy czy projektantów. Nie bez wpływu na ich popularność pozostaje fakt stosunkowo niskiej ceny, przy zachowaniu odpowiedniej jakości. Popyt generuje podaż, toteż na rynku znajdziemy szeroką gamę płyt meblowych, które sprawdzą się w naszym wnętrzu. Jakie rodzaje wyróżniamy oraz które są szczególnie warte naszej uwagi?

Typy płyt meblowych

W związku z ogromnym zapotrzebowaniem na tego typu produkty, na rynku znajdziemy różne typy płyt meblowych laminowanych, spełniających swoją funkcję w przemyśle meblarskim. Wyróżniamy m.in. modele wiórowe oraz MDF. Czym się charakteryzują i co je od siebie różni? Pierwsze z nich, jak sama nazwa wskazuje, stworzone są z połączenia wiór drzewnych oraz syntetycznej żywicy. Dodatkowo uszlachetnione papierami dekoracyjnymi oraz odpowiednio ustrukturyzowane pozwalają na uzyskanie produktu niemal idealnego, spełniającego swoje zadanie nie tylko jako element mebli, ale i materiał wykończeniowy do wnętrz. Płyty MDF (ang. Medium Density Fiberboard) to opcja nieco droższa, jednak w porównaniu do swojego poprzednika, nieco trwalsza oraz bardziej wytrzymała. Oba rodzaje świetnie sprawdzą się w naszych domach bądź posłużą fachowcom do stworzenia dla nas ponadczasowych, unikalnych komponentów meblarskich a nawet całej zabudowy

Płyty meblowe laminowane – na jaki wariant się zdecydować?

Wspomniane wyżej rodzaje to tylko ułamek tego, co oferują nam producenci. Innowacje technologiczne, coraz efektywniejsze metody produkcji, a także szereg usprawnień powodują, że otrzymujemy kolejne intrygujące rozwiązania. Jednym z wiodących na rynku producentów jest firma Kronospan, która dzięki swojej sieci dystrybucyjnej „Strefa Płyt” oraz sklepowi online, umożliwia wygodne zapoznanie się z ofertą produktową i odbiór materiałów we własnym mieście.

Płyty laminowane wiórowe pozwalające na stworzenie jedynych w swoim rodzaju szaf czy biurek dostępne są w kolekcji Global, wśród której wyróżniamy m.in. typ Color, Standard oraz Contempo, a także kolekcji Home, składającej się z pięknych, odwzorowujących dąb dekorów. Tak szeroka oferta niewątpliwie pozwala nam na dobór produktu do wymarzonej aranżacji. Od utrzymanych w nieco szarawych odcieniach szaf, do których wykończenia użyjemy płyty meblowej Jasny Atelier, po nieco bardziej ekstrawaganckie i ciemne biurko stworzone przy pomocy płyty Fineline Mocca. Jeżeli potrzebujemy natomiast nieco bardziej wytrzymałych półproduktów, płyty laminowane MDF o zwiększonej odporności na wilgoć i uszkodzenia będą wyborem idealnym. Sprawdzą się przede wszystkim w pomieszczeniach mocno eksploatowanych czy budynkach użyteczności publicznej.

Płyty meblowe Kronospan – kolekcja Avant-garde

Dla miłośników nieco bardziej szykownych oraz wystawnych aranżacji Kronospan przygotował płyty Avant-garde, czyli tzw. kropkę nad i pośród płyt meblowych laminowanych. To rozwiązanie dla osób ceniących sobie nowoczesność oraz gustowność w najpełniejszym znaczeniu. Szeroka gama dekorów metalicznych, od stali, poprzez aluminium, platynę, złoto, brąz czy miedź daje wręcz nieograniczone możliwości aranżacji każdego pomieszczenia. Tego rodzaju płyty pozwalają na wykonanie bądź wykończenie elementów wyposażenia w sposób niezwykle unikalny, który uczyni nasze wnętrze jedynym w swoim rodzaju i sprawi, że będzie ono obiektem zachwytu wszystkich odwiedzających nas gości. Jeżeli to jest efekt, na którym nam zależy, nie bójmy się ryzyka i postawmy na unikalne avant-gardowe produkty.

Skomentuj