trudny szef

Jak współpracować z trudnym szefem?

trudny szef


Praca na etacie posiada swoje zalety, ale także i pewne wady. Jedną z tych drugich jest konieczność pewnego dopasowania swojego charakteru oraz sposobu wykonywanej pracy, do wymogów szefa. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że często są one zawyżone, niesprawiedliwe, a nierzadko nawet niepasujące do sytuacji czy niemożliwe do wprowadzenia. Jak współpracować z trudnym szefem, którego oczekiwania nie zawsze odpowiadają rzeczywistości?


Koncentracja na pracy to podstawa

Najważniejszym elementem, jaki powinniśmy wdrożyć w swój sposób myślenia o obowiązkach zawodowych, to koncentracja na pracy. To kluczowy aspekt, który pozwoli osiągnąć sukces. Jeżeli nasze nastawienie będzie uwzględniało chęć osiągnięcia zamierzonego efektu, a nasza koncentracja na pracy będzie najwyższego stopnia, szybko okażemy się owocnymi pracownikami, co z pewnością doceni szef. Nie należy myśleć o rzeczach, które nam nie odpowiadają. Koncentracja na pracy i osiąganie efektu jest najważniejsze. Jeżeli tak podejdziemy do codziennych obowiązków, nawet najbardziej trudny szef zacznie być przez nas traktowany jako partner biznesowy, co ułatwi współpracę.


Podwyższaj kompetencje

Szefowie potrafią mieć wygórowane wymagania. Jeśli jednak nasze kompetencje będą wystarczające na danym stanowisku, a dodatkowo będziemy je stale rozwijać, żaden przełożony nie będzie mógł nas negatywnie ocenić. Warto zatem inwestować w siebie i nie dawać szefowi atutów do ręki w postaci możliwości skrytykowania naszej wiedzy czy praktycznych umiejętności.

Skomentuj